PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań Główny City Center - wybrano nazwę dla poznańskiej inwestycji TriGranit

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lip 2011 09:52

Poznań Główny City Center - wybrano nazwę dla poznańskiej inwestycji TriGranit

Poznań Główny City Center - taką nazwę będzie miało ostatecznie nowe zintegrowane centrum komunikacyjno-handlowe budowane na terenie dworca kolejowego PKP w Poznaniu. - Jest to dobra, dynamiczna nazwa, która dobrze wpisuje się w kontekst miejsca, w jego tradycję, historię miasta i przyzwyczajenia poznaniaków. Jest jednocześnie nowoczesna jasno oddaje nową funkcję budowanego w Poznaniu za 160 mln euro obiektu, jest miastotwórcza - mówi Tomasz Lisiecki, prezes spółki TriGranit Development Polska.

REKLAMA

- Jest to dobra, dynamiczna nazwa, która dobrze wpisuje się w kontekst miejsca, w jego tradycję, historię miasta i przyzwyczajenia poznaniaków. Jest jednocześnie nowoczesna jasno oddaje nową funkcję budowanego w Poznaniu za 160 mln euro obiektu, jest miastotwórcza - mówi Tomasz Lisiecki, prezes spółki TriGranit Development Polska.  

Obecnie równolegle z budową peronów trwa budowa fundamentów pod nowy dworzec. - Budowa fundamentów pod budynkiem dworca, to około 25-30 procent całości inwestycji. Z tym uporamy się do jesieni, wtedy na placu pojawią się gotowe prefabrykaty i elementy konstrukcji - tłumaczy Jacek Schumacher, Menadżer Projektowania w TriGranit.

W sierpniu spodziewane jest uzyskanie od wojewody wielkopolskiego pozwolenia na budowę, co umożliwi wjechanie na plac budowy ciężkiego sprzętu i dźwigów.

Prezes Tomasz Lisiecki potwierdził uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, którą zaplanowano na połowę września.

Równolegle z pracami budowlanymi i oczekiwaniem na dokończenie wszystkich spraw formalnych trwa komercjalizacja galerii handlowej Poznań Główny City Center. Całkowita powierzchnia wynajmu wynosi ponad 60 tys. mkw., z czego blisko 58 tys. mkw. znajdzie się w centrum, a 2,7 tys. mkw. to powierzchnie biurowe i komercyjne w hali dworca.

Wśród firm, które znajdą się w obiekcie są m.in.: SuperPharm, Saturn, CCC, M, Diverse, Reserved, New Yorker, Traffic Club, KappAhl, Topshop Topmen, American Eagle, Terranova, Rossmann, Sephora, Douglas oraz sklep multimedialny Saturn. Tenat-mix obiektu przewiduje także trzy restauracje z obsługą kelnerską, 30 kawiarni, lodziarni, pijalni czekolady oraz 15 lokali typu fast-food zlokalizowane na dwóch osobnych food court'ach.

Zgodnie z projektem powstanie także parking typu „parkuj i jedź" na ponad 1400 miejsc.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem do maja 2012 roku powstanie hala nowego dworca kolejowego PKP obsługującego pasażerów, z kasami biletowymi, punktem informacyjnym PKP i Centrum Informacji Miejskiej oraz drobną działalnością handlową. Drugi etap realizacji projektu obejmuje m.in. budowę centrum handlowego i dworca autobusowego PKS, które będą połączone z dworcem kolejowym. Planowane zakończenie prac przy drugim etapie przewidziano na drugą połowę 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Thomas 2014-01-02 13:59:44
    Szkoda ,że projekt został bardzo okrojony. W oryginale był dużo lepszy. Ale co zrobić PKP nie ma kasy. Ktoś się bardzo starał ,żeby zrobić wspaniały projekt dworca niestety jego ideały zostały przerobione. Ale dobre i to co mamy.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA