PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pozytywny rok Grupy Atrium

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 mar 2015 13:31

Pozytywny rok Grupy Atrium

Powiększenie portfela nieruchomości, dwucyfrowy wzrost przychodów oraz dochodów z najmu to główne sukcesy firmy Atrium w 2014 roku.

REKLAMA

Wartość rynkowa portfela dochodowego Atrium w Polsce obejmującego 24 nieruchomości (stanowiącego 55,5 proc. portfela rentownych nieruchomości spółki o łącznej wartości 2,6 mld euro, na który składają się 153 aktywa) wyniosła 1,4 mld euro (w 2013 r.: 1,2 mld euro).

W porównaniu z rokiem ubiegłym polski portfel Atrium wygenerował w 2014 r. wzrost dochodu brutto z najmu (GRI) o 15,5 proc., do poziomu 91 mln euro, i wzrost dochodu netto z najmu (NRI) o 15,6 proc., do poziomu 91,5 mln euro w porównaniu z rokiem poprzednim. Wzrost spowodowany został nabyciem w 2013 roku Galerii Dominikańskiej, otwarciem w marcu 2014 r. centrum handlowego Atrium Felicity w Lublinie i nabyciem centrum handlowego Focus Mall w Bydgoszczy w październiku 2014 r.

Komercjalizacja (wg definicji EPRA) wszystkich obiektów portfela utrzymuje się na wysokim poziomie i wyniosła 97,6 proc. na koniec okresu.

- Akwizycje o wartości 350 mln euro, które dokonaliśmy w ubiegłym roku, wraz z rozwojem nowych projektów oraz czynności związanych z ulepszeniem zarządzania już istniejącymi obiektami miały fundamentalne znaczenie dla rozwoju naszej strategii zakładającej rozwój w kierunku dużych centrów handowych w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej na najmocniejszych i najbardziej stabilnych rynkach Polski, Czech i Słowacji - powiedział Josip Kardun, CEO Grupy Atrium. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA