PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownicy handlowi domagają się wzrostu poziomu zatrudnienia

  • dlahandlu.pl
  • 10 wrz 2014 10:48

Związki zawodowe już nie walczą zaciekle o podwyżki w hipermarketach. Zaczęły się za to ostro domagać, aby sieci handlowe zatrudniły więcej ludzi. Wczoraj 700 związkowców protestowało w tej sprawie pod siedzibą zarządu Lidla - pisze "Gazeta Wyborcza".

REKLAMA

- W ciągu ostatnich siedmiu lat zatrudnienie w poszczególnych sieciach spadło od 40 do nawet 60 proc. - mówi na łamach "GW", Alfred Bujara, szef handlowej sekcji NSZZ "Solidarność".

To dość dziwna matematyka, ale chodzi w niej o to, że owszem, sieci zatrudniają nowych ludzi, bo otwierają nowe sklepy. Ale w starych sklepach tną etaty. Najbardziej to widać w hipermarketach. Kilka lat temu w tego rodzaju placówce handlowej pracowało np. 200 lub 260 osób, a obecnie liczba pracowników wynosi około 120 osób.

W 2005 r. Tesco zatrudniało 19 tys. ludzi w 48 marketach, teraz zatrudnia 30 tys. pracowników w 450 sklepach w całej Polsce. Teraz Sierpień 80 znów grozi Tesco protestami.

Z kolei wczoraj 700 działaczy "Solidarności" wykrzykiwało swoje postulaty zatrudnienia większej liczby pracowników przed siedzibą zarządu Lidla w Tarnowie Podgórnym k. Poznania.

Sieciom najłatwiej jest ciąć koszty, ograniczając zatrudnienie. Do tego doszły sprytne triki, takie jak korzystanie z pracy osób z agencji pracy tymczasowej oraz zatrudnianie na niepełny etat czy zawyżanie liczby godzin - ludzie pracują dłużej, niż to jest wykazywane w grafiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA