PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praktiker kontra Leroy Merlin. Co dalej z umowami najmu?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 mar 2016 16:00

Praktiker kontra Leroy Merlin. Co dalej z umowami najmu? Praktiker i Leroy Merlin

Plany uruchomienia sklepów Leroy Merlin w dwóch budynkach przejętych przez firmę budzą kontrowersje. - W chwili obecnej nie ma podstaw do niedotrzymania obowiązujących warunków współpracy - pisze w oświadczeniu przesłanym Propertynews.pl zarząd Praktikera.

REKLAMA

Przypomnijmy, w ciągu ostatnich tygodni firma Leroy Merlin stała się właścicielem dwóch budynków zajmowanych obecnie przez Praktikera. Chodzi o obiekt we Wrocławiu (ok. 15 tys. mkw.). Wcześniej firma przejęła budynek Praktikera w Pile (ok. 7 150 mkw.).

Leroy Melin poinformowała w pierwotnym komunikacie o chęci jak najszybszego otwarcia w budynkach własnych placówek. - Leroy Merlin Polska potwierdza, że jest właścicielem nieruchomości, na których znajdują się sklepy sieci Praktiker we Wrocławiu i w Pile. Spółka chce rozpocząć prowadzenie własnej działalności handlowej tak szybko, jak tylko będzie to możliwe, z uwzględnieniem wymogów formalnych i prawnych - komentują przedstawiciele firmy.

Z drugiej strony Praktiker podaje, że nie zamierza zaprzestać działalności w obu lokalizacjach, a podpisane umowy najmu pozwalają na długotrwałe funkcjonowanie placówek.

Firma nie zdradza jednak okresu obowiązywania umów najmu. - Zobowiązanie do zachowania poufności nie pozwala nam podać tak szczegółowych informacji. Możemy ujawnić, że mamy możliwość przedłużenia umowy najmu na okres kolejnych kilkunastu lat - podaje zarząd Praktikera.

- Umowy z firmą Leroy Merlin są długoterminowe i podlegają wypowiedzeniu tylko w szczególnych okolicznościach. W chwili obecnej nie ma podstaw do niedotrzymania obowiązujących warunków współpracy. Praktiker Polska zamierza kontynuować działalność w obydwu placówkach, planuje też zwiększyć w nich stan zatrudnienia. Ponadto spółka posiada szeroko zakrojone plany rozwojowe, obejmujące m.in. otwarcie nowego marketu w Nowym Sączu - pisze zarząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Nona 2016-03-25 08:18:44
    Zmieniając temat na nieco przyjemniejszy - podsyłam link do ciekawej stronki o podróżach. Wiele artykułów, relacji, porad i zdjęć. Szukasz inspiracji? Nie wiesz gdzie pojechać lub ciekawi cię to, co dzieje się w innych krajach? Zajrzyj tutaj kronikaodkrywcow.pl
  • ciekawy_świata 2016-03-23 16:29:38
    :D ...a kto reprezentował kupującego?

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA