PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praktiker o szczegółach transakcji Leroy Merlin

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2016 13:29

Praktiker o szczegółach transakcji Leroy Merlin Fot. Praktiker

Pomimo przejęcia przez Leroy Merlin dwóch budynków, w których obecnie funkcjonują sklepy Praktiker, firma nie zamierza zakończyć działalności - informuje w specjalnym komunikacie sieć.

REKLAMA

Przypomnijmy, Leroy Merlin przejął w ostatnich tygodniach dwie nieruchomości, gdzie obecnie działają sklepy Praktiker.

- Firma Leroy Merlin jest jedynie właścicielem spółki, która jest w posiadaniu nieruchomości, na której znajduje się Praktiker Polska w Pile. We Wrocławiu firma Leroy Merlin dokonała jedynie zakupu nieruchomości, na terenie której Praktiker Polska prowadzi działalność gospodarczą - informuje zarząd Praktikera.

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, Praktiker podpisał długoterminowe umowy na wynajem powierzchni na prowadzenie marketu we Wrocławiu i w Pile oraz nie zamierza zaprzestawać prowadzenia działalności gospodarczej pod obydwoma adresami.

Co ciekawe, Leroy Merlin w swoim komunikacie napisał: "Leroy Merlin chce rozpocząć prowadzenie w wyżej wymienionych obiektach własnej działalności handlowej tak szybko, jak to będzie możliwe".

Leroy Merlin kupił obiekt we Wrocławiu (ok. 15 tys. mkw.). Wcześniej firma zależna od niej przejęła budynek Praktikera w Pile (ok. 7 150 mkw.).

Praktiker powstał w 1978 roku w Luksemburgu. Dwa lata temu niemiecka część firmy ogłosiła upadłość. Spółka Praktiker Polska została wykupiona przez polski kapitał.

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY) wywodząca się z Francji. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market - w Piasecznie pod Warszawą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pp 2016-03-23 09:19:39
    Nie martw się. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – fundusz utworzony w 1994[1] w celu ochrony pracowników przed utratą wynagrodzenia spowodowaną niewypłacalnością pracodawcy[2]. Jest państwowym funduszem celowym. Podstawę prawną stanowi Ustawa o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy z dnia 13 lipca 2006 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2014r. poz. 272, z późn. zm.).
  • kk 2016-03-23 07:49:06
    jedni kupują inni sprzedają...
    A CO Z PRACOWNIKAMI ???

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA