PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praktiker o szczegółach transakcji Leroy Merlin

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 mar 2016 13:29

Praktiker o szczegółach transakcji Leroy Merlin Fot. Praktiker

Pomimo przejęcia przez Leroy Merlin dwóch budynków, w których obecnie funkcjonują sklepy Praktiker, firma nie zamierza zakończyć działalności - informuje w specjalnym komunikacie sieć.

REKLAMA

Przypomnijmy, Leroy Merlin przejął w ostatnich tygodniach dwie nieruchomości, gdzie obecnie działają sklepy Praktiker.

- Firma Leroy Merlin jest jedynie właścicielem spółki, która jest w posiadaniu nieruchomości, na której znajduje się Praktiker Polska w Pile. We Wrocławiu firma Leroy Merlin dokonała jedynie zakupu nieruchomości, na terenie której Praktiker Polska prowadzi działalność gospodarczą - informuje zarząd Praktikera.

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, Praktiker podpisał długoterminowe umowy na wynajem powierzchni na prowadzenie marketu we Wrocławiu i w Pile oraz nie zamierza zaprzestawać prowadzenia działalności gospodarczej pod obydwoma adresami.

Co ciekawe, Leroy Merlin w swoim komunikacie napisał: "Leroy Merlin chce rozpocząć prowadzenie w wyżej wymienionych obiektach własnej działalności handlowej tak szybko, jak to będzie możliwe".

Leroy Merlin kupił obiekt we Wrocławiu (ok. 15 tys. mkw.). Wcześniej firma zależna od niej przejęła budynek Praktikera w Pile (ok. 7 150 mkw.).

Praktiker powstał w 1978 roku w Luksemburgu. Dwa lata temu niemiecka część firmy ogłosiła upadłość. Spółka Praktiker Polska została wykupiona przez polski kapitał.

Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY) wywodząca się z Francji. W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market - w Piasecznie pod Warszawą.

  • pp 2016-03-23 09:19:39
    Nie martw się. Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – fundusz utworzony w 1994[1] w celu ochrony pracowników przed utratą wynagrodzenia spowodowaną niewypłacalnością pracodawcy[2]. Jest państwowym funduszem celowym. Podstawę prawną stanowi Ustawa o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy z dnia 13 lipca 2006 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2014r. poz. 272, z późn. zm.).
  • kk 2016-03-23 07:49:06
    jedni kupują inni sprzedają...
    A CO Z PRACOWNIKAMI ???


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA