PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Adept Investment: Najlepszą receptą na sukces jest doświadczenie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2012 11:25

Prezes Adept Investment: Najlepszą receptą na sukces jest doświadczenie

Priorytetem spółki Adept Investment na najbliższe miesiące jest finalizacja komercjalizacji oraz procedur pozyskiwania pozwoleń na budowę dla czterech obiektów w Łasku, Łowiczu, Radomsku i Chrzanowie - mówi w rozmowie z portalem Propertynews.pl Michał Oziębała, prezes zarządu Adept Investment.

REKLAMA

Umowa z austriackim Real4You to jedno większych wydarzeń w działalności Adept Investment. Co zdecydowało o tym, że firma ta wybrała Polskę jako atrakcyjne miejsce do lokowania swoich inwestycji?

W dobie różnego rodzaju turbulencji na rynkach zagranicznych, mając na uwadze kryzys gospodarczy i wynik Polski na tle Europy, nasz kraj jest bardzo dobrze oceniany przez fundusze inwestycyjne oraz zachodnich deweloperów.

Mamy stabilną gospodarkę, blisko 40 mln odważnych obywateli i - co najważniejsze - nieduże jak dotąd nasycenie wielofunkcyjnymi obiektami handlowymi, szczególnie w małych miastach.

Wielokrotnie nasi zagraniczni partnerzy podkreślają, że Polska jest krajem bezpiecznych inwestycji.

Mniejsze miasta znalazły się na celowniku wielu inwestorów centrów handlowych. Które lokalizacje wydają się Panu najbardziej perspektywiczne pod budowę takich obiektów?

Ponad rok temu dostrzegliśmy potencjał mniejszych miast liczących od 10 do 50 tys. mieszkańców. Wówczas zarząd spółki pozytywnie zaopiniował plany budowy parków handlowych o powierzchni ok. 4-5 tys. mkw.

Dzisiaj w naszym portfolio mamy nieruchomości w takich miastach jak: Łowicz, Łask, Radomsko, Chrzanów czy Sandomierz. Podobne projekty będziemy realizować w najbliższym czasie w czterech kolejnych miastach.

Jaka jest recepta na sukces inwestycji handlowych w mniejszych miastach? Czy o sukcesie nadal decyduje lokalizacja, czy też górę nad tym zaczyna brać kwestia stabilnej sytuacji finansowej i uzyskania finansowania, a także dobre relacje z ostatecznymi klientami?

Wszystkie wymienione czynniki są bardzo ważne. Wyróżniłbym z tej listy lokalizację, która w większości przypadków decyduje o finansowaniu, czy udanej komercjalizacji.

Z drugiej strony ciężko mówić o sukcesie, mając jedynie zabezpieczoną działkę bez finansowania, czy pozytywnej oceny najemców. Natomiast uważam, że w branży nieruchomości komercyjnych najlepszą receptą jest doświadczenie, które pozwala realnie ocenić szanse na powodzenie danej inwestycji.

Co obecnie stanowi największe wyzwanie dla deweloperów centrów handlowych?

Proszę zwrócić uwagę, iż w naszym kraju procedury uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz często brak MPZP powodują, że sama budowa trwa dwa razy krócej niż uzgodnienia i dokumenty, których wymaga od inwestorów Państwo.

Zmiana tego stanu rzeczy jest dla nas największym wyzwaniem.

Jakie są plany spółki na dalszą część tego roku?

Priorytetem spółki Adept Investment na najbliższe miesiące jest finalizacja komercjalizacji oraz procedur pozyskiwania pozwolenia na budowę dla czterech obiektów w Łasku, Łowiczu, Radomsku i Chrzanowie. Równolegle inwestujemy w nowe lokalizacje w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, w Mazowieckiem i Kujawsko-Pomorskiem.

Zakładamy, iż projektowanie i komercjalizacja tych projektów ruszy na przełomie II i III kwartału br., tak abyśmy mogli rozpocząć proces inwestycyjny wiosną 2013 roku.

Dziękuję za rozmowę

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA