PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Bomi spodziewa się kolejnych wniosków o upadłość spółki

  • www.portalspozywczy.pl
  • 28 cze 2012 09:31

"W ocenie zarządu Bomi SA złożenie przez spółkę Brand Distribution nieopłaconego wniosku o upadłość likwidacyjną stanowi próbę wywarcia presji negocjacyjnej w toczących się rozmowach dotyczących wzajemnych rozliczeń" - poinformował w oświadczeniu przesłanym portalspozywczy.pl Witold Jesionowski, prezes zarządu Bomi SA.

REKLAMA

Dodał, że „na dzień dzisiejszy zobowiązania Bomi wobec Brand Distribution wynoszą ok. 100 tys. zł.

Jak informuje Witold Jesionowski, zarząd Bomi będzie prowadził z wierzycielem rozmowy dotyczące jak najszybszego spłacenia wierzytelności po ustaleniu ostatecznej kwoty, terminu i warunków do zapłaty.

„W ocenie zarządu spółki Bomi istnieje prawdopodobieństwo złożenia podobnych wniosków przez innych dostawców, jednak w opinii zarządu będą one miały podobny charakter jak wniosek złożony przez Brand Distribution, tj. stanowiący element wywierania presji dot. dokonywania płatności przez Bomi."

„Zwracamy uwagę - pisze prezes Bomi - że w przypadku spółki publicznej jaką jest Bomi złożenie nawet nieopłaconego wniosku, który najprawdopodobniej zostanie zwrócony przez Sąd Rejonowy, pociąga za sobą obowiązek informacyjny i konieczność publikacji raportu w ESPI."

Jak informuje Witold Jesionowski, „zdaniem zarządu jest to narzędzie, które może być nadużywane przez kontrahentów przy okazji rozmów dotyczących rozliczeń handlowych między stronami."

„Zarząd Bomi prowadzi od 2 miesięcy negocjacje z bankami w sprawie finansowania dla spółki. Jednocześnie zwracamy uwagę, że złożony wczoraj wniosek o upadłość nie ma wpływu na przebieg tych negocjacji z bankami" - wyjaśnia prezes Bomi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA