PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Echo: Na budowę centrów handlowych wydamy 250 mln zł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 cze 2011 11:05

Prezes Echo: Na budowę centrów handlowych wydamy 250 mln zł

W 2012 roku Echo Investment SA przeznaczy na budowę nowych centrów handlowych ok. 250 milionów zł. - Tylko w naszym kraju zamierzamy rozpocząć budowę 109,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej - powiedział portalowi Propertynews.pl Piotr Gromniak, prezes kieleckiej spółki. Zdradza, że jego firma zamierza rozwijać nowe segmenty działalności - będzie budować outlety oraz parki handlowe.

REKLAMA

W tym roku Echo Investment rozpocznie budowę pięciu nowych obiektów, m.in.: Outlet Park Szczecin, Olimpia w Bełchatowie, Veneda w Łomży, Amber w Kaliszu, a także zajmie się rozbudową Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu o 16,6 tys. mkw. Firma zamierza otworzyć także po rozbudowie Galerię Echo w Kielcach, która łącznie będzie miała 70 tys. mkw. najmu powierzchni.

Prezes Gromniak zapewnia, że jego firma ma środki na realizację tak ambitnego planu inwestycyjnego. - Finansowanie centrów handlowych zdobywamy jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Jesteśmy na finiszu podpisania umów kredytowych na realizację trzech centrów: w Łomży, Bełchatowie oraz outletu w Szczecinie - przekonuje.

Szef kieleckiej spółki deweloperskiej zdradza, że jego firma ma zamiar kontynuować rozwój w segmencie centrów wyprzedażowych. - Chcemy budować centra handlowe typu outlet. Taką inwestycję będziemy realizować między innymi w Szczecinie. Teren, na którym je zbudujemy, znajduje się w pobliżu hipermarketu Real z galerią handlową. Jesteśmy w przeddzień rozpoczęcia budowy - mówi.

- Tego typu projekty będziemy rozwijać, choć nie na dużą skalę. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że w Polsce mogłoby powstać tyle outletów co centrów handlowych - dodaje.

Nowym segmentem działalności Echo ma być także budowa parków handlowych. - Chcielibyśmy jednak budować obiekty o minimalnej powierzchni 25 tys. mkw. Wysiłek inwestycyjny, jaki jest związany z realizacją niewielkiego przedsięwzięcia, jest bowiem taki sam jak w przypadku wielkiego obiektu - mówi.

Zapytany o lokalizacje pod przyszłe projekty wymienia miasta mające minimum 70 tys. mieszkańców i takie, w których jest potencjał do budowy obiektów o powierzchni nie mniejszej niż 25 tys. mkw.

Firma chce modernizować obiekty już istniejące. - W perspektywie kilku najbliższych lat będziemy myśleć o przebudowie obiektów handlowych, które działają na rynku od blisko 10 lat. Takie centra funkcjonują we Jeleniej Górze, Tarnowie, Radomiu, Piotrkowie Trybunalskim - wymienia Gromniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA