PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Forenu: Chcemy wybudować dwadzieścia centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 cze 2011 07:02

Prezes Forenu: Chcemy wybudować dwadzieścia centrów handlowych

Jak informowaliśmy, Grupa Foren ogłosiła plany budowy 10 śródmiejskich centrów handlowych Dekada w ciągu trzech lat. Budowa każdego ma kosztować ok. 30 mln zł. Jak powiedział nam Aleksander Walczak, prezes spółki, na taką liczbę obiektów są już zabezpieczone działki. - Jednak naszym długoterminowym celem jest realizacja jak największej liczby inwestycji . W perspektywie 10 lat może ich powstać 20 - zapowiada.

REKLAMA

Zakup gruntu pod każdą inwestycję spółka realizuje ze środków własnych, a przy budowie posiłkuje się kredytami.

Jak mówi Aleksander Walczak, jedyne ograniczenie, jakie widzi spółka w rozwoju na rynku centrów handlowych, to możliwości rynkowe i konkurencja. - Trzeba brać pod coraz większe nasycenie rynku, a także trudności, które mogą się pojawić w kwestii pozyskania atrakcyjnych terenów pod galerie handlowe. Rynek jest duży, ale podobne projekty realizuje już konkurencja, np. PA Nova czy Rank Progress - wyjaśnia.

Obecnie spółka szuka terenów inwestycyjnych w miastach o liczbie 50-100 tys. mieszkańców. Główne kryterium wyboru lokalizacji to jakość gruntu, ale również ważne dla firmy są takie kwestie, jak potencjał miejscowości i otoczenie konkurencyjne. - Interesują na centralne lokalizacje w miastach, bądź tereny na dużych osiedlach mieszkaniowych - tłumaczy Aleksander Walczak.

Prezes Grupy Foren podsumowuje, że na handlowej mapie Polski jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie na rynku mniejszych galerii handlowych. - Lokalizacji z potencjałem nie brakuje. Obecnie w mniejszych miastach mamy bowiem do czynienia głównie z bardzo prostymi formami handlu - najczęściej supermarketem obudowanym niewielką galerią handlową. Bardzo często są to przedsięwzięcia lokalnych deweloperów - twierdzi prezes spółki Foren.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA