PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Immofinanz: Trzeba iść z duchem czasu i stawiać czoła wyzwaniom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2013 14:28

Prezes Immofinanz: Trzeba iść z duchem czasu i stawiać czoła wyzwaniom

W ubiegłym miesiącu Immofinanz Group sprzedało centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach. Teraz realizuje projekt handlowy Tarasy Zamkowe w Lublinie i jest na zaawansowanym etapie planowania sieci centrów Stop.Shop. Na pytanie, jaka jest recepta na sukces w branży centrów handlowych w dzisiejszych czasach, Eduard Zehetner, prezes firmy, odpowiada, że w najbliższych latach bardzo ważne będzie tworzenie odpowiedniego otoczenia, ze zbalansowaną i atrakcyjną mieszanką najemców, która zaoferuje klientom więcej niż to, co już widzieli i czego doświadczyli.

REKLAMA

- Centra handlowe w swojej klasycznej postaci ciągle podlegają ewolucji oraz modernizacjom, by spełniać nowe potrzeby klientów. Zmiany te obejmują coraz wyższe wymagania w zakresie ich lokalizacji, co z kolei jest silnie związane z najemcami, dla których dobre położenie centrum handlowego oznacza więcej odwiedzających, a co za tym idzie wyższe przychody ze sprzedaży - wyjaśnia Eduard Zehetner.

Poza tym różnorodność, emocje i komunikacja - to kolejne czynniki, mające - w opinii Zehetnera - rosnące znaczenie w przypadku centrów handlowych, które przekształcają się z miejsca, w którym „robię zakupy" w miejsce, w którym „bywam". - Jednym z wielu sposobów na skorzystanie na zmianach zachodzących w sektorze detalicznym jest wprowadzanie w życie nowych, kreatywnych koncepcji - popyt na mniejsze parki handlowe i tzw. „showroom-y" rośnie, szczególnie w zakresie elektroniki oraz książek - tłumaczy Eduard Zehetner. - Dlatego też dostrzegamy zasadniczą zmianę w podejściu przedstawicieli sektora handlowego i tzw. wielokanałowość, w ramach której modyfikują oni swoje obecne role i rozwijają nowe formy handlu detalicznego - dodaje.

Zdaniem Zehetnera, ważne jest również zwrócenie uwagi na to, że handel tradycyjny coraz częściej będzie łączył się z internetowym, a współistnienie różnych kanałów oraz ich komplementarność będzie miała duży wpływ na centra handlowe w Europie. - Aby wykorzystać ten potencjał i czerpać z aktualnych trendów, konieczne jest pójście z duchem czasu i stawanie czoła wyzwaniom - uważa prezes Immofinanz Group.

Zehetner twierdzi, iż 2013 rok ma przynieść pewne zmiany na polskiej mapie centrów handlowych: oczekuje się znaczącego wzrostu rynku - oprócz oddania nowych galerii, będziemy mieli do czynienia z falą modernizacji i rozbudowy starszych aktywów w sektorze komercyjnym. Inny trend, który będzie się rozwijał, dotyczy wzrostu atrakcyjności głównych stacji kolejowych i możliwość połączenia zakupów i transportu w jednym miejscu.

Silesia City Center w Katowicach - kluczowy obiekt w portfelu Immofinanz Group - zostało sprzedane za 412 mln euro. Tarasy Zamkowe w Lublinie mają być gotowe jesienią 2014 roku. Pierwszy obiekt handlowy Stop.Shop powstał w Legnicy w 2008 roku. Jego powierzchnia jest w 100 proc. wynajęta.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA