PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Immofinanz: Trzeba iść z duchem czasu i stawiać czoła wyzwaniom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2013 14:28

Prezes Immofinanz: Trzeba iść z duchem czasu i stawiać czoła wyzwaniom

W ubiegłym miesiącu Immofinanz Group sprzedało centrum handlowe Silesia City Center w Katowicach. Teraz realizuje projekt handlowy Tarasy Zamkowe w Lublinie i jest na zaawansowanym etapie planowania sieci centrów Stop.Shop. Na pytanie, jaka jest recepta na sukces w branży centrów handlowych w dzisiejszych czasach, Eduard Zehetner, prezes firmy, odpowiada, że w najbliższych latach bardzo ważne będzie tworzenie odpowiedniego otoczenia, ze zbalansowaną i atrakcyjną mieszanką najemców, która zaoferuje klientom więcej niż to, co już widzieli i czego doświadczyli.

REKLAMA

- Centra handlowe w swojej klasycznej postaci ciągle podlegają ewolucji oraz modernizacjom, by spełniać nowe potrzeby klientów. Zmiany te obejmują coraz wyższe wymagania w zakresie ich lokalizacji, co z kolei jest silnie związane z najemcami, dla których dobre położenie centrum handlowego oznacza więcej odwiedzających, a co za tym idzie wyższe przychody ze sprzedaży - wyjaśnia Eduard Zehetner.

Poza tym różnorodność, emocje i komunikacja - to kolejne czynniki, mające - w opinii Zehetnera - rosnące znaczenie w przypadku centrów handlowych, które przekształcają się z miejsca, w którym „robię zakupy" w miejsce, w którym „bywam". - Jednym z wielu sposobów na skorzystanie na zmianach zachodzących w sektorze detalicznym jest wprowadzanie w życie nowych, kreatywnych koncepcji - popyt na mniejsze parki handlowe i tzw. „showroom-y" rośnie, szczególnie w zakresie elektroniki oraz książek - tłumaczy Eduard Zehetner. - Dlatego też dostrzegamy zasadniczą zmianę w podejściu przedstawicieli sektora handlowego i tzw. wielokanałowość, w ramach której modyfikują oni swoje obecne role i rozwijają nowe formy handlu detalicznego - dodaje.

Zdaniem Zehetnera, ważne jest również zwrócenie uwagi na to, że handel tradycyjny coraz częściej będzie łączył się z internetowym, a współistnienie różnych kanałów oraz ich komplementarność będzie miała duży wpływ na centra handlowe w Europie. - Aby wykorzystać ten potencjał i czerpać z aktualnych trendów, konieczne jest pójście z duchem czasu i stawanie czoła wyzwaniom - uważa prezes Immofinanz Group.

Zehetner twierdzi, iż 2013 rok ma przynieść pewne zmiany na polskiej mapie centrów handlowych: oczekuje się znaczącego wzrostu rynku - oprócz oddania nowych galerii, będziemy mieli do czynienia z falą modernizacji i rozbudowy starszych aktywów w sektorze komercyjnym. Inny trend, który będzie się rozwijał, dotyczy wzrostu atrakcyjności głównych stacji kolejowych i możliwość połączenia zakupów i transportu w jednym miejscu.

Silesia City Center w Katowicach - kluczowy obiekt w portfelu Immofinanz Group - zostało sprzedane za 412 mln euro. Tarasy Zamkowe w Lublinie mają być gotowe jesienią 2014 roku. Pierwszy obiekt handlowy Stop.Shop powstał w Legnicy w 2008 roku. Jego powierzchnia jest w 100 proc. wynajęta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA