PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Rank Progressu: Cel naszej spółki to wejście do WIG-u 20

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2011 18:52

Prezes Rank Progressu: Cel naszej spółki to wejście do WIG-u 20

Staramy się budować centra handlowe z myślą o potrzebach najemców i potencjalnych klientów - mówił podczas sesji Rynek centrów handlowych, która odbyła się w czasie konferencji Property Forum 2011 w Warszawie, Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress. Cel strategiczny firmy to dołączenie do grona największych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.

REKLAMA

- Cel Rank Progressu to wejście na WIG 20. Portfel naszych inwestycji i projekty, które planujemy zrealizować, pozwalają nam poważnie myśleć o tym zamierzeniu - podkreślił Jan Mroczka.

Mroczka zwrócił uwagę na rolę giełdy w zdobyciu pozycji, jaką spółka zajmuje dziś na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. - Giełda i obligacje to instrumenty, które pozwoliły kierowanej przez mnie firmie zrealizować plany. Dzięki temu firma stanęła mocno na nogach - dodał. - Kiedy w ubiegłym roku debiutowaliśmy na warszawskiej giełdzie, mimo kryzysu, nasze założenia zostały zrealizowane. Wtedy zrozumieliśmy, że rynek nam ufa i odbiera nas pozytywnie. Obecnie mamy zadłużenie na poziomie 38 proc., do końca roku spadnie ono do 10 proc. Jesteśmy spokojni o finansowanie naszych projektów. Mamy wielu partnerów, którzy są zainteresowani finansowaniem części inwestycji - zapewniał podczas Property Forum 2011 Jan Mroczka.

Prezes Rank Progressu podkreślił, że podchodzi bardzo poważnie do wyboru każdej lokalizacji pod swoje przedsięwzięcie. - Opieramy się na badaniach. Musimy mieć pewność, jaka jest wartość gruntu i jaka kwota jest niezbędna, żeby uzbroić dany teren. W kalkulacji przyjmujemy pełen budżet - łącznie z inwestycjami dodatkowymi, czyli m.in. budową dróg dojazdowych - mówił podczas Property Forum Jan Mroczka.

Organizatorem Property Forum 2011 jest Grupa PTWP, wydawca m.in. portalów propertynews.pl i wnp.pl oraz Miesięcznika Gospodarczego „Nowy Przemysł".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA