PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Solar Company: W IV kwartale dynamika spadków będzie niższa

  • Autor: Anna Pełka (PAP)
  • 12 lis 2012 18:54

Prezes Solar Company: W IV kwartale dynamika spadków będzie niższa

Solar Company, którego zysk netto w trzecim kwartale spadł o prawie 80 proc. rdr do 2,6 mln zł, liczy, że w czwartym kwartale dynamika spadków będzie niższa - poinformował w rozmowie z PAP Stanisław Bogacki, prezes spółki. Zarząd podtrzymuje, że będzie rekomendował wypłatę minimum 40 proc. tegorocznego zysku na dywidendę.

REKLAMA

"Nie wydaje się, by czwarty kwartał był dobry. Mam jednak nadzieję, że dynamika spadków wyników będzie mniejsza niż w trzecim kwartale" - powiedział PAP Stanisław Bogacki.

W trzecim kwartale zysk netto grupy Solar, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł o prawie 80 proc. rdr do 2,6 mln zł, podobnie jak zysk EBIT, który wyniósł 3,2 mln zł wobec 15,9 mln zł zysku operacyjnego przed rokiem. EBITDA spadła o 74,3 proc. rdr do 4,4 mln zł. Przychody w III kwartale spadły o 22,3 proc. rdr do 36,5 mln zł.

"Słaby trzeci kwartał to efekt września. Mieliśmy duży spadek sprzedaży w salonach własnych z powodu dwóch czynników. Po pierwsze, to ogólna sytuacja ekonomiczna i przesunięcie się sprzedaży w kierunku na przykład outletów. Po drugie, z obserwacji naszej kolekcji wynika, że część modowa dobrze się sprzedaje, a mamy wyraźny spadek sprzedaży części klasycznej kolekcji" - powiedział prezes Bogacki.

Spółka informowała wcześniej, że we wrześniu spadła procentowa marża brutto na sprzedaży.

"Marża brutto w czwartym kwartale będzie się utrzymywać na poziomie zbliżonym jak we wrześniu, będzie oczywiście niższa rok do roku" - powiedział prezes.

Solar podał w sobotę, że skonsolidowane przychody grupy ze sprzedaży w październiku 2012 roku wyniosły 14,7 mln zł. W analogicznym okresie 2011 roku sprzedaż wyniosła 16,5 mln zł, więc oznacza to spadek o prawie 11 proc. rdr.

Sprzedaż w salonach własnych, w tym w outletach wyniosła w październiku 12,6 mln zł. W październiku 2011 roku przychody ze sprzedaży w salonach własnych wyniosły 13,7 mln zł.

"Jesteśmy zadowoleni, że październik wypadł zdecydowanie lepiej niż wrzesień. Jestem przekonany, że wraca pewna tendencja, która była wcześniej na rynku. W 2010 i 2011 roku mieliśmy najlepszą sprzedaż we wrześniu, październik był dobry, słabszy listopad. W poprzednich latach to październik był najmocniejszy. Taka sytuacja właśnie zaistniała" - powiedział Bogacki.

"Na razie ciężko mówić o wynikach sprzedaży w listopadzie. Na razie wygląda na to, że potwierdza się, że listopad jest najsłabszym miesiącem w czwartym kwartale" - dodał.

Prezes powiedział, że spółka nie będzie publikować prognoz na 2013 rok.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA