PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Vistuli: Grupa ma szansę na umorzenie ok. 50 mln zł wierzytelności

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2013 10:57

Vistula Group w przyszłym tygodniu planuje ruszyć z emisją akcji i obligacji na łączną kwotę ok. 170 mln zł, które będą przeznaczone głównie na zrefinansowanie zadłużenia w BNP Paribas Bank Polska. Grupa ma szansę na umorzenie ok. 50 mln zł wierzytelności - poinformował PAP Grzegorz Pilch, prezes Vistuli. W II kw. spółce prawdopodobnie udało się odrobić straty z I kw.

REKLAMA

"Bardzo długo pracowaliśmy nad porozumieniem z bankiem BNP Paribas, które udało się zawrzeć. Jeśli uda się spełnić warunki zawieszające do 14 sierpnia, to zrefinansujemy cały dług w tym banku. Oznaczałoby to też dla spółki redukcję zadłużenia o mniej więcej 50 mln zł" - powiedział PAP Pilch.

W piątek Vistula poinformowała, że podpisała z Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym FIZ warunkową ugodę dotyczącą jej wierzytelności, wśród których jest kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Bank Polska o wartości 6,46 mln zł, linia odnawialna z BNP Paribas Bank Polska o wartości 125,4 mln zł i kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Fortis o wartości 23,1 mln zł. Fundusz nabędzie wierzytelności przysługujące wierzycielom wobec spółki, a wśród warunków zawieszających jest zapłata przez spółkę 114,9 mln zł do dnia 14 sierpnia 2013 roku. W ramach umowy fundusz umorzy pozostałą część wierzytelności.

Vistula zawarła też ugodę z Fortis Lease Polska, na mocy której Fortis umorzy część wierzytelności, której łączna wartość wynosi 2,97 mln zł. Do spłaty spółce zostałoby jedynie 1,87 mln zł. Z kolei umowa z BNP Paribas Bank Polska zakłada, że firma zapłaci mu 500 tys. zł, w zamian za co wierzyciel umorzy pozostałą część wierzytelności, której łączna wartość to 11,2 mln zł.
Spółka zamierza pozyskać finansowanie na te cele ze środków pochodzących z emisji nowych akcji serii M oraz ze środków pochodzących z planowanej emisji obligacji serii D o wartości nominalnej do 140 mln zł.
"Planujemy w przyszłym tygodniu ruszyć z emisją 5-letnich obligacji o wartości 140 mln zł oraz emisją akcji o wartości ok. 30 mln zł. Jest duża szansa, by wszystko złożyć. Widzimy zainteresowanie ze strony inwestorów zarówno na obligacje, jak i na akcje. Jeśli się to uda, to Vistula będzie zupełnie nową spółką" - powiedział Pilch.
"Dodatkowo chcemy zrefinansować krótkoterminowe obligacje zapadające w grudniu o wartości 50 mln zł. Spółka praktycznie miałaby tylko długoterminowe finansowanie i finansowanie obrotowe" - powiedział prezes.
Poinformował, że umorzenie zadłużenia o ok. 50 mln zł przeszłoby przez wyniki spółki w trzecim kwartale tego roku.
"Umorzenie zadłużenia w wysokości 50 mln zł byłoby rodzajem one-offu. Wpłynie na wynik brutto, a że spółka ma stratę podatkową, to wpływ na wynik netto będzie zbliżony" - powiedział prezes Vistuli.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA