PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Gdańska wspiera projekt budowy Młodego Miasta

  • Autor: Dziennik Bałtycki/ Propertynews.pl
  • 15 cze 2011 16:12

Prezydent Gdańska wspiera projekt budowy Młodego Miasta

Z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, podpisano list intencyjny w sprawie powołania Rady Interesariuszy na rzecz Młodego Miasta - nowej dzielnicy Gdańska, która powstanie na postoczniowych terenach. W ramach tego projektu spółka joint venture pomiędzy TK Development i Atrium ERE ma zrealizować kompleks handlowo-biurowy Stocznia.

REKLAMA

Jak donosi Dziennik Bałtycki, rada, na mocy zarządzenia prezydenta Gdańska, zostanie powołana w ciągu dwóch miesięcy. Będzie pełnić funkcję organu doradczo-opiniodawczego (nie będzie miała mocy prawnej), którego główną rolą będzie stworzenie forum dyskusyjnego w zakresie kształtowania wizji zagospodarowania terenów Młodego Miasta.

Wśród członków rady znajdą się właściciele i wieczyści użytkownicy gruntów, inwestorzy, przedstawiciele władz miasta, artyści, animatorzy kultury oraz środowisk twórczych działających na terenie Gdańska. - Na tę chwilę nie przystąpiliśmy do rady, ale nie wykluczamy tego w przyszłości - komentuje dla portalu Propertynews.pl Sebastian Włodawski z TK Development.

Jak przekonuje na łamach Dziennika Bałtyckiego Anna Czekanowicz, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Kultury, do rady prezydent zaprosi wszystkie podmioty, które działają na terenie Młodego Miasta i chcą aktywnie włączyć się w kształtowanie tej przestrzeni.

Powołanie rady to kolejny krok w realizacji planu przywrócenia postyczniowych terenów Gdańskowi. Do tej pory największa przeszkodą w realizacji przedsięwzięcia było skomunikowanie tego obszaru z resztą miasta. Jednak już jesienią tego roku ruszy długo oczekiwana budowa ulicy Nowej Wałowej. Przetarg na jej realizację wygrała duńska firma BPTO.

Przypomnijmy, że spółka joint-venture pomiędzy TK Development i Atrium ERE zawarła porozumienie z grupą Baltic Property Trust na zakup obszaru o powierzchni 4,5 hektara pod budowę wielofunkcyjnego obiektu z centrum handlowym i powierzchniami biurowymi Stocznia. Pierwotne plany zakładały, że głównym obiektem multifunkcyjnego kompleksu, na który złożą się między innymi budynki z przeznaczeniem mieszkaniowym i biurowym, będzie nowoczesna trzykondygnacyjna galeria handlowa z około 200 lokalami handlowo-usługowymi o powierzchni najmu ponad 61 tys. mkw. Powierzchnia całkowita kompleksu to już ponad 233,5 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA