PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Szczecina o nowych centrach handlowych w mieście

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lis 2011 09:45

Prezydent Szczecina o nowych centrach handlowych w mieście

Pod koniec września w Szczecinie została otwarta galeria handlowa Kaskada, zrealizowana przez firmę ECE. Jej powstanie było doskonałym przykładem współpracy samorządu z prywatnym inwestorem. Dzięki niej miasto zyskało m.in. nową siedzibę Teatru Lalek Pleciuga, którego budowę sfinansowało ECE - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia firmy ECE oblicze zmienił również reprezentacyjny fragment śródmieścia oraz układ drogowy w tym obszarze. Spółka ECE stała się też znaczącym mecenasem szczecińskiej kultury.

- To nie koniec korzyści płynących z otwarcia nowego obiektu. Budżet miasta może liczyć na dodatkowe wpływy z podatku od nieruchomości, a uruchomienie galerii pozwoliło na stworzenie około 1200 nowych miejsc pracy - wyjaśnia Piotr Krzystek.

Jak dodaje, podobnych korzyści miasto spodziewa się po zakończeniu kilku innych inwestycji zaplanowanych w mieście. W budowie jest m.in. Outlet Park Szczecin, który powstaje w prawobrzeżnej części miasta i jest realizowany przez firmę Echo Investment. - Będzie powstawać etapami. Do 2012 roku gotowa ma być galeria, w której oprócz kilkudziesięciu sklepów znajdzie się też wielosalowe kino - opowiada prezydent Szczecina.

Nieco mniejszym przedsięwzięciem będzie budowa Galerii Północ. - Główną jej część zajmie wielkopowierzchniowy sklep jednej z sieci handlowych. Znajdzie się w niej również kilkanaście mniejszych salonów lub punktów usługowych. Inwestycja powstanie w takiej części miasta, gdzie do tej pory nie było galerii handlowej, a mieszkańcy postulowali jej budowę - mówi. - Muszę też wspomnieć o zupełnie wyjątkowym przedsięwzięciu zrealizowanym siłami szczecińskich kupców. Mam na myśli realizację Galerii Handlowej Turzyn, która została otwarta wiosną 2010 roku - podkreśla Piotr Krzystek.

Przedsięwzięcie kosztowało ok. 50 mln zł. Na jego realizację kupcy zaciągnęli kredyt poręczony przez spółkę, której właścicielem jest miasto. Budowa tego obiektu była odpowiedzią części szczecińskich kupców na przedsięwzięcia potentatów na rynku centrów handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA