PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prima Moda chce mieć docelowo 60 sklepów. W tym roku wyda na inwestycje ok. milion zł

  • Autor: PAP
  • 06 mar 2012 13:07

Prima Moda liczy, że tegoroczne przychody spółki wzrosną dwucyfrowo rok do roku, przy założeniu korzystnej pogody i trafionych kolekcji. Sprzedaż porównywalna powinna wzrosnąć w tempie jednocyfrowym - poinformował PAP Piotr Miednik, dyrektor finansowy Prima Mody.

REKLAMA

"Mamy potencjał do nawet dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w tym roku, ale wszystko zależy od odbioru kolekcji i pogody. Jednocyfrowa dynamika powinna pojawić się na sklepach porównywalnych" - powiedział PAP Miednik.

"Wynik netto zależy w bardzo dużej mierze od wahania się kursu EUR/PLN, jego stabilny (nawet wysoki) poziom jest dla nas najważniejszy, gdyż nie ma odzwierciedlenia w różnicach kursowych (na poziomie kosztów finansowych). Co do marży brutto na sprzedaży to plany nie zakładają jej poprawy w tym roku" - dodał.

Jak informowaliśmy, w 2011 roku Prima Moda wypracowała 0,55 mln zł zysku netto wobec 0,94 mln zł zysku w 2010 roku. Zysk brutto na sprzedaży wzrósł do prawie 31 mln zł z 27,4 mln zł rok wcześniej, a zysk operacyjny wzrósł z kolei do 2,13 mln zł z 0,85 mln zł rok wcześniej. Spółka osiągnęła przychody na poziomie 57,2 mln zł wobec 52,8 mln zł w 2010.

"Poprawa wyników nastąpiła na kluczowych dla nas obszarach, czyli: przychody (+8,4 proc.), marża brutto na sprzedaży (+2,3 pp), EBIT (+150 proc.) i EBITDA (+62 proc.). Dlatego ocenić je można bardzo pozytywnie. Chociaż wynik netto był niższy niż rok temu, to nie licząc ujemnego salda różnic kursowych (w wysokości 1,3 mln zł - przyp. PAP) zysk netto wyniósłby ponad 1,8 mln zł, także uległby podwojeniu".

Marża EBITDA wzrosła w 2011 roku do 7 proc. z 4,7 proc. w 2010 roku.

"Osiągnięcie dwucyfrowej marży EBITDA już w tym roku będzie bardzo dużym wyzwaniem" - powiedział Miednik.

Poinformował, że w ubiegłym roku sprzedaż porównywalna rosła w silnym jednocyfrowym tempie, a rentowność rośnie od 2 lat w związku z realizowaną strategią optymalizacji procesów biznesowych.

"Systematycznie poprawiamy funkcjonalność poszczególnych obszarów" - powiedział.

Miednik poinformował, że w tym roku sieć Prima Moda może się powiększyć o kilka lokalizacji.

"Ubiegły rok to siedem nowych otwarć i jedno zamknięcie. Odnotowaliśmy bardzo dynamiczny rozwój sieci, który nie powtórzy się w tym roku. Rozmawiamy o lokalizacjach w istniejących, dobrze działających galeriach, ale ich finalizacja zależna jest od osiągnięcia satysfakcjonujących nas poziomów czynszu. Mówimy tu o kilku lokalach" - powiedział dyrektor finansowy spółki.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA