PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prima Moda szykuje się na trudny rok i nie planuje dynamicznego rozwoju sieci

  • Autor: PAP
  • 07 sty 2013 18:55

Prima Moda szykuje się na trudny rok i nie planuje dynamicznego rozwoju sieci

Prima Moda zanotowała w ubiegłym roku jednocyfrowy wzrost przychodów, z kolei marża brutto na sprzedaży spadła rok do roku. Spółka przygotowuje się na trudny rok - poinformował PAP Piotr Miednik, dyrektor finansowy Prima Mody.

REKLAMA

"Prima Moda zakończyła rok jednocyfrowym wzrostem przychodów, sprzedaż w sklepach LFL była dodatnia, co należy uznać za sukces. Dynamika wzrostu wahała się w każdym kwartale, co było naturalną konsekwencją występujących warunków pogodowych oraz zdarzeń jednorazowych (np. EURO 2012)" - powiedział PAP Miednik.

"Marża brutto na sprzedaży ukształtowała się na niższym poziomie niż rok temu, co było związane w głównej mierze z sytuacją panującą w branży retail w 2012 roku" - dodał.

Po trzech kwartałach 2012 roku Prima Moda miała 2,75 mln zł straty netto, 3 mln zł straty operacyjnej i 43,5 mln zł przychodów. W analogicznym okresie 2011 roku strata netto wyniosła 1,3 mln zł, zysk EBIT 0,3 mln zł, a przychody 40,6 mln zł.

Miednik poinformował, że spółka przygotowuje się na trudny rok. "Bieżący rok na pewno będzie trudny, ale spółka podjęła już działania związane z reorganizacją struktur sprzedaży oraz sieci sklepów, a pierwsze efekty będą widoczne po pierwszym kwartale" - powiedział dyrektor.

Prima Moda nie planuje dynamicznego rozwoju w 2013 roku. "Ewentualny rozwój miałby charakter organiczny, w zakresie sklepów własnych. Sytuacja, jaka panuje na rynku powierzchni handlowych sprzyja negocjacjom i poprawie sytuacji najemcy, a inwestycje pojawią się w zakresie modernizacji i remontów sklepów już istniejących" - powiedział Miednik.

Prima Moda prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej obuwia i wyrobów skórzanych. Sieć detaliczna liczyła na koniec roku 43 sklepy własne. W ubiegłym roku otwarty został jeden sklep w Warszawie, w CH Promenada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA