PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Projekt nowego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kielcach gotowy - zobacz wizualizacje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 kwi 2013 17:05

Projekt nowego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Kielcach gotowy - zobacz wizualizacje

Przyszły właściciel PKS Kielce S.A. - Polska Komunikacja Samochodowa 2 Sp. z o.o. - spotkał się dziś z przedstawicielami władz samorządowych i wojewódzkich. W czasie spotkania zaprezentowano m.in. wstępne wizualizacje obiektu. Wiadomo, że na terenie inwestycji pojawią się m.in. lokale handlowe.

REKLAMA

- Mam nadzieję, że nasz pomysł na zagospodarowanie terenów PKS spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem mieszkańców Kielc - opowiada o przedsięwzięciu Ewa Zurman, pełnomocnik Zarządu Polskiej Komunikacji Samochodowej 2. - Zaprezentowana dziś koncepcja wpisuje się w nowoczesny wizerunek miasta, zachowując jednocześnie ważny symbol kieleckiego dworca - charakterystyczną kopułę. Obiekt, którego koncepcję zaprezentowaliśmy tworzy nową, wartościową tkankę miejską i co bardzo istotne, poprzez ograniczenie wysokości nowego budynku, nie przesłania wież Kościoła pod wezwaniem św. Krzyża - kontynuuje Ewa Zurman.

Polska Komunikacja Samochodowa 2 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wygrała przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa wchodzącego w skład Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kielcach S.A. w likwidacji w dniu 27 marca 2013 r. - o czym informowaliśmy już na łamach portalu.

Finalizacja transakcji zakupu przedsiębiorstwa PKS Kielce S.A. planowana jest na dzień 30 kwietnia br.

Polska Komunikacja Samochodowa 2 wchodzi w skład grupy kapitałowej Retail Provider, prowadzącej działalność przewozową i realizującej związane z nią projekty Zintegrowanych Centrów Komunikacyjnych. Do grupy należą już PKS w Siedlcach S.A. oraz PKS w Olsztynie S.A. Strategią inwestora jest tworzenie na bazie zrestrukturyzowanych przewoźników siatki nowoczesnych połączeń autobusowych.

- Potwierdzam, że naszym celem jest kontynuacja działalności przedsiębiorstwa PKS Kielce. Chcemy uchronić pracowników przed utratą pracy. Procesy restrukturyzacyjne z sukcesem przeprowadziliśmy zarówno w Siedlcach, jak i w Olsztynie - podsumowuje Józef Niczyporuk, prezes Polskiej Komunikacji Samochodowej 2.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA