PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum: Tesco dostrzega potencjał Pomorza i zapowiada duże inwestycje w regionie - film

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2012 11:00

Sieć Tesco ma obecnie w Polsce ok. 420 hiper- i supermarketów. Według Dariusza Nowaczyka, dyrektora wsparcia ekspansji brytyjskiej sieci, Tesco chce w najbliższym czasie kilkakrotnie zwiększyć liczbę swoich sklepów w naszym kraju.

REKLAMA

- Tesco w województwie pomorskim to 21 sklepów, z czego 7 to hipermarkety. W województwie zachodniopomorskim to 11 sklepów, w tym 4 to hipermarkety. Czy jesteśmy zadowoleni z tej liczby placówek? Oczywiście nie. Chcielibyśmy, aby na tym terenie było ich zdecydowanie więcej. Chcemy zwiększyć liczbę naszych inwestycji kilkakrotnie i nie jest to kwestia dwu- lub trzykrotnego powiększenia sieci, ale znacznie większego - powiedział w trakcie konferencji Property Forum - Polska Północna Dariusz Nowaczyk, dyrektor Działu Rozwoju Nowych Inwestycji, Tesco Polska.

 

Sieź zainteresowana jest nie tylko dużymi miastami, ale też mniejszymi ośrodkami.

- Operator zamierza otwierać markety nawet w miejscowościach o liczbie mieszkańców około 5 tys. osób. Na Pomorzu nie wyklucza wchodzenia do miejscowości wypoczynkowych liczących około 3 tys. mieszkańców - mówi Dariusz Nowaczyk, dyrektor wsparcia ekspansji Tesco Polska.

I dodaje: - Od około dwóch lat wprowadzamy zupełnie nowe formaty. Są to małe sklepy, począwszy od 400 mkw. powierzchni handlowej. Takie sklepy spokojnie możemy budować w miejscowościach, w których mieszka około 5 tys. mieszkańców - mówi dyrektor Tesco Polska.

Jak ocenia, na terenie dwóch województw na Pomorzu interesującą niszą są miejscowości wypoczynkowe. - Tutaj jesteśmy gotowi w przyszłości stawiać sklepy nawet w małych miejscowościach, liczących około 3 tys. mieszkańców. Warunkiem są być turyści, którzy przyjeżdżają tu latem - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA