PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum: Tesco dostrzega potencjał Pomorza i zapowiada duże inwestycje w regionie - film

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 mar 2012 11:00

Sieć Tesco ma obecnie w Polsce ok. 420 hiper- i supermarketów. Według Dariusza Nowaczyka, dyrektora wsparcia ekspansji brytyjskiej sieci, Tesco chce w najbliższym czasie kilkakrotnie zwiększyć liczbę swoich sklepów w naszym kraju.

REKLAMA

- Tesco w województwie pomorskim to 21 sklepów, z czego 7 to hipermarkety. W województwie zachodniopomorskim to 11 sklepów, w tym 4 to hipermarkety. Czy jesteśmy zadowoleni z tej liczby placówek? Oczywiście nie. Chcielibyśmy, aby na tym terenie było ich zdecydowanie więcej. Chcemy zwiększyć liczbę naszych inwestycji kilkakrotnie i nie jest to kwestia dwu- lub trzykrotnego powiększenia sieci, ale znacznie większego - powiedział w trakcie konferencji Property Forum - Polska Północna Dariusz Nowaczyk, dyrektor Działu Rozwoju Nowych Inwestycji, Tesco Polska.

 

Sieź zainteresowana jest nie tylko dużymi miastami, ale też mniejszymi ośrodkami.

- Operator zamierza otwierać markety nawet w miejscowościach o liczbie mieszkańców około 5 tys. osób. Na Pomorzu nie wyklucza wchodzenia do miejscowości wypoczynkowych liczących około 3 tys. mieszkańców - mówi Dariusz Nowaczyk, dyrektor wsparcia ekspansji Tesco Polska.

I dodaje: - Od około dwóch lat wprowadzamy zupełnie nowe formaty. Są to małe sklepy, począwszy od 400 mkw. powierzchni handlowej. Takie sklepy spokojnie możemy budować w miejscowościach, w których mieszka około 5 tys. mieszkańców - mówi dyrektor Tesco Polska.

Jak ocenia, na terenie dwóch województw na Pomorzu interesującą niszą są miejscowości wypoczynkowe. - Tutaj jesteśmy gotowi w przyszłości stawiać sklepy nawet w małych miejscowościach, liczących około 3 tys. mieszkańców. Warunkiem są być turyści, którzy przyjeżdżają tu latem - mówi.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA