PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Wrocław: W rozwoju miasta ważna jest różnorodność

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 lis 2012 09:37

Property Forum Wrocław: W rozwoju miasta ważna jest różnorodność

Dla rozwoju miasta niesamowicie ważna jest różnorodność. Istotne są tradycyjne gałęzie gospodarcze, ale także usługi. Niezależnie od branży, siłą każdego miasta są firmy rodzime, polskie i właśnie we Wrocławiu mamy wiele przykładów, gdzie duch przedsiębiorczości pozwolił zbudować wiele fortun od zera - tymi słowami rozpoczął konferencję Property Forum Wrocław Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

REKLAMA

Jak dodał, miasto aktywnie zabiega o nowych inwestorów. - Bardzo ważna jest jednak także dbałość o przedsiębiorców już obecnych w regionie. Ich rozwój świadczy o tym, że bardzo dobrze się czują w naszym mieście - podkreślił. - W naszym mieście liczy się każda firma - i duża, i mała - dodał.

- Jest kryzys, a inwestorzy "pukają" do Wrocławia, bo panuje tu kllimat sprzyjający usługom i innowacjom - zaznaczył wiceprezydent Wrocławia.

Jako atuty inwestycyjne miasta Adam Grehl wymienia: "akademickość" Wrocławia, wykwalifkowną kadrę, która jest kluczem do innowacji i rozwoju nowoczesnych usług. - Rozmawiamy z inwestorami obecnymi już w mieście, by otwierali tu kolejne centra badawcze. Na tym polu budujemy naszą przewagę względem innych miasta w kraju - podkreślił Adam Grehl.

Wiceprezydent zwrócił też uwagę na rolę turystyki we wzroście gospodarczym miasta. - Remonty zabytków i prace zmieniające przestrzeń miejską sprawiają, że liczba turystów rośnie. Ma na to także wpływ rozwój połączeń lotniczych. Efekt jest taki, że hotele w ciągu tygodnia są pełne gości biznesowych, a w weekendy turystów. Warto zauważyć, że słyniemy także z turystyki kulturalnej - mówił dalej.

Uczestnicy konferencji Property Forum Wrocław dyskutują dziś m.in. o wyzwaniach i perspektywach dla branży nieruchomości komercyjnych na Dolnym Śląsku, źródłach atrakcyjności inwestycyjnej regionu czy przewadze konkurencyjnej województwa dla realizacji obiektów komercyjnych na tle najważniejszych lokalizacji naszego kraju. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA