PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PropertyTalents: Deweloperzy „polują" na specjalistów od wynajmu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2012 22:31

Duża podaż powierzchni biurowej może spowodować prawdziwe „polowanie" na specjalistów od wynajmu biur, przede wszystkim w Warszawie - uważa Alexander Morari, Managing Partner, PropertyTalents. - Sektor nieruchomości handlowych będzie zaś potrzebował efektywnych zarządców centrów handlowych - dodaje

REKLAMA

Alexander Morari twierdzi, że na rynku nieruchomości komercyjnych jest nadal wysoki popyt na profesjonalistów o rzadkich umiejętnościach albo unikatowym doświadczeniu.

- Przewidujemy między innymi wzrost zapotrzebowania na specjalistów w sektorze „zielonym", którzy będą mogli wspierać nowe projekty inwestycyjno-deweloperskie, przede wszystkim w sektorze biurowym, ale też w hotelowym - podkreśla Morari.

Jak dodaje, sektor nieruchomości handlowych będzie potrzebował efektywnych zarządców centrów handlowych oraz skutecznych specjalistów od komercjalizacji. - Ogólny spadek sprzedaży detalicznej (w tym w sektorze „fashion", co stanowi ok. 60-90 proc. oferty współczesnych centrów handlowych), może być wyzwaniem dla najlepszych fachowców - przewiduje.

Według eksperta z PropertyTalents, w budownictwie oczekiwane jest z kolei pogorszenie sytuacji na rynku pracy w Polsce, głównie ze względu na zmniejszenie liczby aktywnych projektów infrastrukturalnych. - PropertyTalents prowadzi obecnie rozmowy z dużymi graczami na rynkach usług budowlanych na Bliskim Wschodzie oraz w Rosji na temat zatrudniania polskich specjalistów w tych regionach, w ramach obecnych oraz przyszłych projektów - wyjaśnia. Są to np. projekty publiczne w Katarze albo projekty związane z dużymi wydarzeniami sportowymi w Rosji - Igrzyska Olimpijskie 2014 oraz piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA