PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PropertyTalents: Deweloperzy „polują" na specjalistów od wynajmu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 paź 2012 22:31

Duża podaż powierzchni biurowej może spowodować prawdziwe „polowanie" na specjalistów od wynajmu biur, przede wszystkim w Warszawie - uważa Alexander Morari, Managing Partner, PropertyTalents. - Sektor nieruchomości handlowych będzie zaś potrzebował efektywnych zarządców centrów handlowych - dodaje

REKLAMA

Alexander Morari twierdzi, że na rynku nieruchomości komercyjnych jest nadal wysoki popyt na profesjonalistów o rzadkich umiejętnościach albo unikatowym doświadczeniu.

- Przewidujemy między innymi wzrost zapotrzebowania na specjalistów w sektorze „zielonym", którzy będą mogli wspierać nowe projekty inwestycyjno-deweloperskie, przede wszystkim w sektorze biurowym, ale też w hotelowym - podkreśla Morari.

Jak dodaje, sektor nieruchomości handlowych będzie potrzebował efektywnych zarządców centrów handlowych oraz skutecznych specjalistów od komercjalizacji. - Ogólny spadek sprzedaży detalicznej (w tym w sektorze „fashion", co stanowi ok. 60-90 proc. oferty współczesnych centrów handlowych), może być wyzwaniem dla najlepszych fachowców - przewiduje.

Według eksperta z PropertyTalents, w budownictwie oczekiwane jest z kolei pogorszenie sytuacji na rynku pracy w Polsce, głównie ze względu na zmniejszenie liczby aktywnych projektów infrastrukturalnych. - PropertyTalents prowadzi obecnie rozmowy z dużymi graczami na rynkach usług budowlanych na Bliskim Wschodzie oraz w Rosji na temat zatrudniania polskich specjalistów w tych regionach, w ramach obecnych oraz przyszłych projektów - wyjaśnia. Są to np. projekty publiczne w Katarze albo projekty związane z dużymi wydarzeniami sportowymi w Rosji - Igrzyska Olimpijskie 2014 oraz piłkarskie Mistrzostwa Świata 2018.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA