PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przebudowa układu komunikacyjnego przy Galerii Świdnickiej na ukończeniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 lis 2011 13:13

Dobiegają końca prace związane z przebudową infrastruktury drogowej wokół Galerii Świdnickiej, której inwestorem jest Rank Progress SA. Poprawa stanu dróg oraz nowe odcinki ulic mają ułatwić komunikację w okolicy jeszcze przed otwarciem obiektu.

REKLAMA

Na ulicy Westerplatte w Świdnicy - na odcinku na wysokości mostu do skrzyżowania z placem Drzymały - wrócił już ruch dwukierunkowy. Zakończona została także przebudowa ulicy Równej, przebiegającej prostopadle do ulicy Westerplatte. Służby miejskie kończą natomiast prace związane z budową mostu na rzecze Witoszówka, która sąsiaduje z Galerią Świdnicką od południowej strony. Na wiosnę w tej okolicy powstanie skwer oraz deptak dla mieszkańców miasta i okolic, a także klientów galerii.

Wszystkie budowane drogi dojazdowe do powstającej galerii są efektem prac realizowanych i finansowanych przez inwestora - firmę Rank Progress SA.

Do końca zmierzają także prace na parkingu galerii znajdującym się na dachu centrum. Obecnie wykonywane są tam wjazdy i zjazdy.

Otwarcie Galerii Świdnickiej o powierzchni całkowitej 24 tys. mkw. zaplanowano na początek marca 2012 roku. Obiekt powstaje w ścisłym centrum Świdnicy, w miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. To jedyna galeria handlowa w mieście liczącym blisko 60 tys. mieszkańców.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA