PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przejęcie Trigranitu cegiełką w rekordowym roku na rynku inwestycyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2015 13:52

Przejęcie Trigranitu cegiełką w rekordowym roku na rynku inwestycyjnym Bonarka City Center

TPG zakończyło proces przejęcia spółki deweloperskiej Trigranit. To jedna z największych tegorocznych transakcji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

TPG Real Estate, należące do globalnej grupy inwestycyjnej TPG, sfinalizowało umowę kupna firmy TriGranit. W rezultacie TPG przejęło portfel nieruchomości w Polsce (centrum handlowe Bonarka City Center, kompleks biurowy B4B w Krakowie), na Węgrzech (Millennium City Center Offices w Budapeszcie) oraz na Słowacji (Lakeside Park i Metropolis - 47,5 ha w pobliżu Bratysławy) z dodatkowymi terenami inwestycyjnymi w tych krajach i Chorwacji.

- Bonarka City Center jest kolejnym przykładem centrum handlowego typu „prime” sprzedanego w tym roku w Polsce. Z wolumenem dotychczas sfinalizowanych transakcji sięgającym 1,725 mld euro, 2015 jest drugim najlepszym rokiem – po 2006 – pod względem aktywności inwestorów na polskim rynku nieruchomości handlowych - komentuje Agnieszka Kołat, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

- Po raz pierwszy wolumen transakcji biurowych w miastach regionalnych w Polsce przewyższył wolumen zarejestrowany w Warszawie. Wartość umów kupna/sprzedaży biurowców poza stolicą stanowi blisko 60 proc. ogólnego wolumenu transakcyjnego w tym segmencie rynku w Polsce (dane za okres styczeń - listopad 2015). Potwierdza to zwiększająca się w ostatnich kwartałach płynność oraz duże zainteresowanie inwestorów aktywami biurowymi poza Warszawą - mówi Rafał Kosoń, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych JLL w Polsce.

Według JLL, całkowity wolumen transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej może wynieść w tym roku nawet 8 mld euro, co będzie najlepszym wynikiem od czasu spowolnienia gospodarczego, a zarazem trzecim najwyższym rezultatem w ciągu ostatnich 12 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA