PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przejęcie Trigranitu cegiełką w rekordowym roku na rynku inwestycyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2015 13:52

Przejęcie Trigranitu cegiełką w rekordowym roku na rynku inwestycyjnym Bonarka City Center

TPG zakończyło proces przejęcia spółki deweloperskiej Trigranit. To jedna z największych tegorocznych transakcji inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

TPG Real Estate, należące do globalnej grupy inwestycyjnej TPG, sfinalizowało umowę kupna firmy TriGranit. W rezultacie TPG przejęło portfel nieruchomości w Polsce (centrum handlowe Bonarka City Center, kompleks biurowy B4B w Krakowie), na Węgrzech (Millennium City Center Offices w Budapeszcie) oraz na Słowacji (Lakeside Park i Metropolis - 47,5 ha w pobliżu Bratysławy) z dodatkowymi terenami inwestycyjnymi w tych krajach i Chorwacji.

- Bonarka City Center jest kolejnym przykładem centrum handlowego typu „prime” sprzedanego w tym roku w Polsce. Z wolumenem dotychczas sfinalizowanych transakcji sięgającym 1,725 mld euro, 2015 jest drugim najlepszym rokiem – po 2006 – pod względem aktywności inwestorów na polskim rynku nieruchomości handlowych - komentuje Agnieszka Kołat, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL.

- Po raz pierwszy wolumen transakcji biurowych w miastach regionalnych w Polsce przewyższył wolumen zarejestrowany w Warszawie. Wartość umów kupna/sprzedaży biurowców poza stolicą stanowi blisko 60 proc. ogólnego wolumenu transakcyjnego w tym segmencie rynku w Polsce (dane za okres styczeń - listopad 2015). Potwierdza to zwiększająca się w ostatnich kwartałach płynność oraz duże zainteresowanie inwestorów aktywami biurowymi poza Warszawą - mówi Rafał Kosoń, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych JLL w Polsce.

Według JLL, całkowity wolumen transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej może wynieść w tym roku nawet 8 mld euro, co będzie najlepszym wynikiem od czasu spowolnienia gospodarczego, a zarazem trzecim najwyższym rezultatem w ciągu ostatnich 12 lat.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA