PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody Bomi spadały o 40 procent

  • dlahandlu.pl
  • 16 lis 2012 10:10

Spółka Bomi zanotowała w trakcie trzech kwartałów 2012 roku przychody ze sprzedaży o około 43 proc. niższe niż za analogiczny okres ubiegłego roku. W głównej mierze był to efekt problemów z płynnością finansową oraz prowadzonym procesem upadłości układowej oraz restrukturyzacji działalności.

REKLAMA

Cała Grupa Kapitałowa zanotowała w trakcie trzech kwartałów 2012 roku przychody ze sprzedaży o prawie 41 proc. niższe niż za analogiczny okres ubiegłego roku.

Skonsolidowane przychody Grupy Bomi za okres trzech kwartałów br. to 625 688 tys. zł (1 063 376 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Strata z działalności operacyjnej to 796 897 tys. zł, a strata brutto to 810 760 tys. zł (3 440 tys. zł straty w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Firma w zakresie przejścia sklepów do formatu franszyzowego pod markami BOMI i RAST w rejonie warmińsko - mazurskiem zawarła jedną kompleksową umowę na łącznie 11 placówek w Olsztynie i drugą na dwa lokale własne w Olsztynie i Mrągowie z firmą Instal- REM Eksport Sp. z o.o. (obecnie IBES Sp. z o.o.).

W zakresie rejonu pomorskiego zostały zawarte trzy umowy franczyzowe z firmą Delta Pomorze Sp. z o.o.

W zakresie rejonu mazowieckiego została złożona oferta na zawarcie umowy franczyzowej z firmą AGS Sp. z o.o. na dwie lokalizacje. Obecnie franczyzobiorca rozpoczął negocjacje w zakresie ustalenia parametrów umowy.

Na dzień koniec września Bomi po dokonaniu restrukturyzacji zatrudniała 616 osób, przy czym liczba ta obejmuje jeszcze pracowników, którzy otrzymali ze spółki wypowiedzenia, ale ich okres jeszcze nie minął. Ze wskazanej liczby 265 osób to osoby faktycznie pracujące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA