PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody Gino Rossi poszły w górę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 sie 2012 10:15

Przychody Gino Rossi poszły w górę

Spółka Gino Rossi zanotowała znaczne wzrosty w pierwszym półroczu 2012 roku. Zgodnie z najnowszym raportem finansowym, przychody ze sprzedaży wyniosły 98,5 mln złotych, czyli o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

REKLAMA

Wzrosła również marża brutto - o 15,7 proc. w stosunku do I półrocza 2011 roku.

Gino Rossi zanotował także spadek kosztów administracyjnych i kosztów sprzedaży w przychodach ze sprzedaży - z 46,4 proc. do 42,7 proc.

Największe zyski Gino Rossi odnotowało w części obuwniczej. Marża brutto w tym segmencie wzrosła o 19,5 proc. (z 16,5 mln złotych do 19,7 mln złotych). Przychody jednostkowe spółki wzrosły o 8,2 proc.

Jak informują przedstawiciele Gino Rossi, powyższe wyniki po raz kolejny potwierdzają słuszność przyjętej strategii sprzedażowej. - Spodziewamy się dalszej kontynuacji pozytywnych efektów tej strategii - czytamy w raporcie.

Według Gino Rossi znaczącą poprawę wyników finansowych spowodowało przewalutowanie kredytu wyrażonego we frankach szwajcarskich na złotówki. Zlikwidowało to różnice kursowe, które miały negatywny wpływ na wynik ubiegłorocznego raportu finansowego.

Gino Rossi zarządza portfelem marek Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajdują się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA