PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody Jeronimo Martins wzrosły o 13 proc.

  • dlahandlu.pl
  • 31 lip 2013 11:29

Skonsolidowane przychody Grupy Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka, wzrosły w I połowie 2013 r. o 13 proc. do 5,6 mld euro. Wszystkie brandy firmy zwiększyły udziały w rynku. Sprzedaż lfl w Biedronce wzrosła o 5,3 oraz o 2,9 proc. w Pingo Doce. EBITDA Grupy wzrosła o 11 proc. do 350 mln euro, a zysk netto o 9 proc. do 165 mln euro. Sprzedaż Biedronki wyniosła 3,6 mld euro.

REKLAMA

Pedro Soares dos Santos, CEO JMD, zwraca uwagę, że Biedronka po raz kolejny potwierdziła pozycję lidera na lokalnym rynku. W związku z tym Grupa przewiduje dobre perspektywy wzrostów sprzedaży i zysków w całym 2013 roku dla tej sieci.

W Polsce spowolnienie gospodarcze i spadek konsumpcji o osłabienie w strefie euro mocno osłabiły eksport. Sprzedaż żywności wzrosła w pierwszej połowie roku o 2,3 proc. przy niskim poziomie inflacji wynoszacym około 1,9 proc. Sprzedaż w Biedronce wzrosła o 16 proc. (18 proc. w euro), nastomiast sprzedaż lfl wzrosła 5,3 proc, a liczba sklepów wzrosła w porównaniu z I pol. 2012 roku o 243. Sieć, pomimo niesprzyjającego otoczenia ekonomicznego, oraz niekorzystnej pogody w maju i czerwcu, gdy sprzedaż alkoholu i napojów była słabsza, zanotowała wzrost udziału w rynku o 2,3 p.p.(okres 1 2 miesięcy licząc do kwietnia 2013 r.).

Na rynku, na którym rośnie znaczenie aktywności promocyjnej i jednocześnie spada konumpcja Biedronka zmieniła swoje pozycjonowanie cenowe i komunikację do klientów. Konkurencyjny i zyskowny wzrost na rynku polskim pozostaje głównym priorytetem firmy. Grupa podtrzymuje plany wobec Biedronki na ten roku: 290 nowych sklepów i dwa centra dystrybucyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA