PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody Komputronika spadły o 2 proc. w sierpniu

  • Autor: ISB
  • 12 wrz 2012 16:55

Przychody grupy Komputronik, dystrybutora sprzętu komputerowego według wstępnych danych wyniosły 73,7 mln zł w sierpniu, co oznacza spadek o prawie 2 proc. w skali roku, poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Na spadek sprzedaży w sierpniu, który jest dla spółki drugim miesiącem drugiego kwartału roku obrachunkowego 2012-2013, kończącego się 31 marca 2013 r. wpłynęła niższa sprzedaż na rynkach zagranicznych (spadek o 34 proc. r/r), będąca rezultatem umacniania się złotego do euro oraz osłabienia popytu na tych rynkach.

„Tegoroczny sierpień był w naszej sprzedaży nieznacznie słabszy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wpływ na to miała przede wszystkim niższa sprzedaż zagraniczna. Pomimo słabszego początku sierpnia, ostatecznie sprzedaż krajowa zamknęła się na zadowalającym poziomie. Od początku roku, nasza sprzedaż jest wyższa od ubiegłorocznej i mamy nadzieję, że trend ten zostanie zachowany w przyszłych miesiącach" - powiedział prezes Wojciech Buczkowski, cytowany w komunikacie.

Narastająco, po pięciu miesiącach roku obrotowego 2012/2013 grupa wypracowała 375,7 mln zł przychodów, w porównaniu z 353,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to wzrost o 6,3 proc. r/r.

Komputronik miał 4,33 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2012/13 (kwiecień - czerwiec) wobec 5,69 mln zł straty przed rokiem. Przychody wyniosły 220,84 mln zł wobec 214,54 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA