PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody Rank Progress przekroczyły 50,5 mln zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 lis 2015 08:58

Przychody Rank Progress przekroczyły 50,5 mln zł Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Po trzech kwartałach 2015 r. spółka inwestycyjno-deweloperska Rank Progress zwiększyła przychody do 50,5 mln zł. Wypracowała także marżę na sprzedaży w wysokości 10,9 mln zł czyli wyższą o 10 proc. niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

REKLAMA

Grupa Rank Progress odnotowała po trzech kwartałach 50,5 mln zł przychodu (nie uwzględniając zmiany stanu produktów) wobec 47,6 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. W stosunku rocznym wzrósł także zysk ze sprzedaży – z poziomu 9,9 mln zł do 10,9 mln zł. Strata z działalności operacyjnej zmniejszyła się rok do roku z 25,2 mln zł do 15,3 mln zł. Spółka zaznacza jednocześnie, że wynik operacyjny został obciążony przez czysto księgowy wynik na nieruchomościach. Przeszacowaniu w dół o 19,3 mln zł uległy niektóre z nieruchomości w portfelu spółki, a dodatkowo na ich obniżoną wartość wpływ miały różnice kursowe (-3,3 mln zł). Wynik netto wyniósł -47,7 mln zł, co z kolei w dużej mierze jest skutkiem niemal 20-milionowego odpisu aktywa na odroczony podatek dochodowy. 

- Obraz finansowy spółki jest dużo lepszy niż mogłoby się wydawać z rachunku wyników. Po oczyszczeniu go z przeszacowań, które są zmienne i wynikają z bieżącej sytuacji na rynku,  zysk netto byłby wyższy o kilkanaście milionów. Miarą kondycji firmy są również dodatnie przypływy z działalności operacyjnej – mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Priorytetowym celem dla spółki na najbliższy czas pozostaje sprzedaż posiadanych części obiektów handlowych. - To dla nas w tej chwili podstawowy plan. Równolegle pracujemy jednak nad alternatywnymi rozwiązaniami, które poprawiłyby naszą pozycję gotówkową i płynność finansową. Przygotowujemy też emisję obligacji w celu zrefinansowania zobowiązań i obniżenia kosztów finansowych. Najbliższe tygodnie zdecydują o tym, w którą stronę pójdziemy – tłumaczy Jan Mroczka. Zdaniem prezesa trudno uzasadnić spadek kursu akcji przedłużającymi się negocjacjami. – Obecna wycena z pewnością nie odzwierciedla wartości firmy – dodaje Jan Mroczka.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA