PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przyszłość dworców kolejowych to centra handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 maj 2011 11:19

Przyszłość dworców kolejowych to centra handlowe

Inwestycje związane wyłącznie z komunikacją kolejową nie są już rentowne. Szansą na zmianę tej sytuacji jest włączenie funkcji komercyjnych. Eksperci przekonują, że symbioza handlu i węzła komunikacyjnego może być naprawdę udana. W Polsce buduje się aż 38 takich obiektów.

REKLAMA

Zintegrowanie galerii handlowych z dworcami to kosztowne przedsięwzięcia, prowadzone przy współpracy z międzynarodowymi deweloperami.

Porozumienie podmiotów publicznych i prywatnych daje szansę na efektywne inwestycje, w Polsce przykładami tych najciekawszych są m.in.
Wielofunkcyjne Zintegrowane Centrum Komunikacyjno-Handlowe wraz z dworcem kolejowym Katowice Osobowa - projekt PKP SA i hiszpańskiej spółki Neinver, a także Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu, koncept PKP SA i węgierskiego konsorcjum TriGranit.

- Prace prowadzone są etapami, stopniowo do użytku oddawane będą perony, galerie, a nawet biurowiec, jak przewiduje np. projekt w Katowicach - tłumaczą prawnicy Kancelarii Trusiewicz Siwko, kancelarii uczestniczącej w negocjacjach między PKP SA a Neinver oraz PKP SA a TriGranit.

- Powierzchnie handlowe w nowopowstających centrach komunikacyjno-handlowych cieszą się wśród najemców olbrzymią popularnością. Są nowoczesne i przestronne, gwarantują duże zainteresowanie przyszłych klientów. W Katowicach, razem z agentem nieruchomościowych Cushman & Wakefield, wynajęliśmy już ponad połowę przestrzeni komercyjnej. Powstanie tam 250 punktów handlowych i usługowych.

Podobnie jest z Poznaniem, do dziś wykorzystano już 40 procent powierzchni - wyjaśniają prawnicy Kancelarii Trusiewicz Siwko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA