PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przyszłość Galerii Wilanów może się skomplikować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 maj 2016 13:09

Przyszłość Galerii Wilanów może się skomplikować Galeria Wilanów

Bez żadnych wiążących decyzji zakończyło się czwartkowe posiedzenie Komisji Strategii i Planowania Przestrzennego dzielnicy Wilanów. Radni podjęli jednak uchwałę za podziałem inwestycji na mniejsze obiekty.

REKLAMA

Jak wynika z informacji Propertynews.pl, wilanowscy radni jednogłośnie zagłosowali za podziałem inwestycji na mniejsze obiekty. Jednocześnie poproszono o udostępnienie całej dokumentacji GTC związanej z projektem. Przed podjęciem finalnej decyzji mają zostać zlecone bezstronne analizy.

Radni pozytywnie zaopiniowali tryb procedowania ich uwag przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Jednocześnie zażądali od BAiPP zrealizowania pogłębionego i wiarygodnego sondażu dotyczącego stanowiska mieszkańców Wilanowa w sprawie preferencji w zakresie realizacji inwestycji. Wnieśli także o wykonanie analizy ruchu i rozwiązań komunikacyjnych w okolicy projektowanej galerii handlowej, analizy skutków formalno-prawnych oraz skutków finansowych zmiany planu miejscowego, a także analizy wprowadzenia w zmienionym planie dodatkowych do już istniejących funkcji – funkcję hotelarską i oświatową.

Radni zawnioskowali również do BAiPP o przygotowanie ostatecznej wersji wariantowej propozycji planu ostatnio prezentowanej im przez BAiPP w ramach wewnętrznych konsultacji (bez udziału inwestora), a także o informację o statusie obecnej wersji projektu planu z października ubiegłego roku, która jest już w końcowej fazie uzgodnień, tuż przed wyłożeniem do publicznej wiadomości.

- To spotkanie pokazało nam, co znaczy być częścią zaangażowanej i proaktywnej wspólnoty – komentuje Rafał Twarowski przedstawiciel GTC.

- Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z Radnymi Dzielnicy Wilanów oraz mieszkańcami i wziąć udział w tej merytorycznej dyskusji. Mimo naszych różnic w niektórych poglądach, uważamy, że Komisja podjęła rozważną i przemyślaną uchwałę. Chcielibyśmy podkreślić, że radni nie powzięli finalnej decyzji co do wyboru nowej wersji planu, co świadczy o ich roztropności i wrażliwości na oczekiwania mieszkańców z poszanowaniem również praw i interesów inwestora - dodaje.

- Choć - jak słusznie wielokrotnie powtarzał na spotkaniu Przewodniczący Komisji -podejmowane uchwały przez komisję na tym etapie postępowania nie mają mocy prawnej w procesie zmiany planu, a ta konkretna uchwała jest jedynie opiniująca oraz wskazująca na brakujące dokumenty, analizy czy też badania – dla nas to jest ważny element w dyskusji o naszym projekcie – dodaje Twarowski.

- Wszystkie podnoszone kwestie przez radnych są bowiem obligatoryjnie potrzebne, aby dobrze wyważyć wszystkie skutki społeczne i finansowe ewentualnych zmian obecnie obowiązującego planu. Będziemy wspierać ten proces i w nim uczestniczyć – podsumowuje.

Przypomnijmy, część mieszkańców Wilanowa wraz z niektórymi radnymi chce zmiany planu zagospodarowania dla terenu pod przyszłą Galerią Wilanów. Zamiast jednego budynku obiekt miałby zostać rozbity na kilka niezależnych. Z takim scenariuszem nie zgadzają się władze GTC.

Więcej o sprawie przeczytasz w rozmowie z dyrektorem Galerii, Rafałem Twarowskim

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • obserwator 2016-05-17 02:06:03
    Twarowski chyba był na posiedzeniu innej komisji. Mieszkańcy nie zostali suchej nitki na GTC, a radni jednoznacznie chcą rozbicia hangaru na 2 bloki.
    Albo GTC zmieni sposób myślenia o biznesie, albo czeka ich jeszcze wiele lat walki. A kapitał zniecierpliwiony. Kompletnie idiotyczne podejście do sprawy

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA