PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

R&C Union chce zmiany sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego

  • www.portalspozywczy.pl
  • 06 maj 2014 11:28

5. maja złożono w sądzie wniosek o zmianę sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego z postępowania z możliwością zawarcia układu na postępowanie obejmujące likwidację majątku upadłego.

REKLAMA

- Zarządowi spółki nie udało się stworzyć modelu biznesowego przedsiębiorstwa, który zapewniłby środki na funkcjonowanie sieci lokali gastronomicznych oraz spłatę zadłużenia powstałego przed ogłoszeniem upadłości - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Grzegorz Bigaj, prezes zarządu R&C Union.

Jak podaje prezes Bigaj, w momencie składania wniosku do sądu upadłościowego we wrześniu 2013 roku, w sieci funkcjonowało 14 restauracji i klubów muzycznych. W listopadzie, gdy sąd ogłaszał upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami, pozostało już tylko sześć lokali. Obecnie są tylko trzy restauracje Sioux i jeden klub muzyczny Lizard King.

- Oczywiście spółka domaga się odszkodowań od wynajmujących i byłych franczyzobiorców za niezgodne z umowami i przepisami prawa zerwanie umów, ale te procesy mogą trwać nawet klika lat, a zapłata bieżących zobowiązań powoduje utrzymywanie się ujemnego salda przepływów pieniężnych - dodaje Grzegorz Bigaj.

Jak podkreśla, jeżeli wniosek z 5 maja br. zostanie zaakceptowany przez sąd, zarząd nad przedsiębiorstwem przejmie syndyk, który będzie musiał ocenić jaki wariant postępowania jest najbardziej korzystny dla wierzycieli - dalsze prowadzenie działalności przez spółkę, sprzedaż całego przedsiębiorstwa lub poszczególnych lokali, czy zakończenie działalności i po przeprowadzeniu likwidacji majątku wykreślenie spółki z KRS.

- Trudno jednak w tej chwili spekulować, jakie będzie postanowienie sądu upadłościowego, kiedy ono zapadnie i jeżeli zostanie powołany syndyk - jakie będą jego decyzje - dodaje prezes R&C Union. - W każdym bądź razie obecny zarząd spółki nie zamierza w najbliższym czasie ograniczać funkcjonowania istniejących lokali ani wycofywać akcji z obrotu giełdowego - mówi.

Przychody ze sprzedaży R&C Union w IV kwartale wyniosły 2,2 mln zł, w porównaniu do 4,97 mln zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 5,2 mln zł (1,3 mln zł straty w IV kw. 2012 r.).

 

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA