PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radomscy radni chcą ożywić handel w centrum miasta

  • Autor: PAP
  • 04 gru 2012 20:43

Zwolnienie części przedsiębiorców od podatku od nieruchomości, budowę wielopoziomowego bezpłatnego parkingu w centrum Radomia i przywrócenie ruchu na fragmencie głównej ulicy miasta proponują radomscy radni PO. Pomysły te podobają się miejscowym kupcom.

REKLAMA

Radni Platformy Obywatelskiej podkreślali podczas wtorkowej konferencji prasowej, że chcą w ten sposób pomóc lokalnym przedsiębiorcom i ożywić centrum Radomia. Szef klubu radnych PO Waldemar Kordziński przypomniał, że radomscy kupcy podczas październikowej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej narzekali, że coraz mniej radomian robi zakupy w centrum miasta, bo obowiązuje tam strefa płatnego parkowania.

Będący w opozycji do rządzącej w mieście koalicji PiS-PSL radni PO zaproponowali, by w centrum miasta wybudować wielopoziomowy bezpłatny parking. Według radnego Jerzego Zawodnika inwestycja powinna zostać sfinansowana m.in. z dochodów, jakie miasto uzyskuje z funkcjonowania strefy płatnego parkowania.

Prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich w Radomiu Henryk Dudek powiedział PAP, że lokalni przedsiębiorcy są podobnego zdania. "Jeśli zależy nam na ożywieniu centrum miasta, to taki parking jest niezbędny. Klienci wybierają przecież te placówki handlowe, do których mają dogodny dojazd i darmowe miejsca parkingowe" - podkreślił. Według niego rozważenia warta jest też inna propozycja radnych PO. Chodzi o przywrócenie ruchu na części głównej ulicy Radomia - Żeromskiego, co umożliwiałoby - jego zdaniem - łatwiejsze dotarcie do ścisłego centrum.

Radni PO przygotowali też projekt uchwały zwalniającej od płacenia podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w miejscach, do których dostęp jest utrudniony ze względu na realizowane w pobliżu inwestycje publiczne.

Według Dudka byłoby to rozwiązanie korzystne dla przedsiębiorców. Jak powiedział, wielokrotnie zdarzało się, iż ze względu na prowadzoną w mieście inwestycję, np. przebudowę ulicy, klienci omijali tę okolicę, a kupcy ponosili straty.

Kordziński zapowiedział, że propozycje PO zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu komisji budżetowej rady miejskiej. Radni PO złożą też wnioski o wprowadzenie poprawek do projektu przyszłorocznego budżetu. Chodzi m.in. o zagwarantowanie 500 tys. zł na wykonanie koncepcji budowy bezpłatnego parkingu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA