PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rafał Jerzy integruje spółki w jedną grupę kapitałową

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 gru 2011 16:24

Rafał Jerzy integruje spółki w jedną grupę kapitałową

Zarząd Makrum SA z siedzibą w Bydgoszczy poinformował o działaniach w ramach reorganizacji Grupy Kapitałowej Makrum. Spółka Makrum połączyła się ze spółką Immobile sp. z o.o. odpowiedzialną za sieć hoteli Focus. Z kolei Immobile we wcześniejszej transakcji nabyła 100 proc. udziałów w Euroinwest CDI sp. z o.o. Trzy spółki łączą się zatem w jedną grupę kapitałową obejmując następujące branże: przemysł ciężki, nieruchomości handlowe i hotelowe, gastronomia.

REKLAMA

Makrum SA, notowana od 2007 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych posiada bogate doświadczenie w produkcji ciężkich stalowych konstrukcji maszyn stosowanych w górnictwie morskim i urządzeniach okrętowych. Od 2008 roku w jej skład wchodzi również szczecińska stocznia Pomerania. Większościowym akcjonariuszem i prezesem Zarządu Makrum SA jest Rafał Jerzy, pomysłodawca i inicjator centrum handlowego Makrum. Poprzez spółkę Immobile rozwija on w Polsce sieć hotel Focus. Pod tym szyldem usługi hotelowe świadczą obiekty w Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie i Gdańsku.

Spółka Euroinwest CDI posiada wieloletnie doświadczenie w ramach kompleksowego zarządzania inwestycjami, pomaga tworzyć obiekty funkcjonalne, optymalne ekonomicznie, efektowne i nowoczesne. Zakres jej działalności obejmuje nadzory inwestorskie, kompleksową kontrolę procesu inwestycyjnego, planowanie i kosztorysowanie inwestycji. Głównymi realizacjami CDI są inwestycje dla centrów handlowych, biurowych, mieszkaniowych i dla obiektów przemysłowych. Firma przyczyniła się m.in. do powstania portu lotniczego w Gdańsku, stadionu Baltic Arena Gdańsk czy Ikei w Łodzi.

Makrum Development sp. z o.o. została powołana do realizacji projektu Makrum jako spółka zależna firmy Makrum SA. Na terenach fabryki należącej do Makrum SA powstaje największe centrum handlowo-rozrywkowym w regionie, który obejmuje catchment 600 tys. mieszkańców i jedyne, które zaoferuje kompleksową ofertę galerii handlowej, rozrywki, hipermarketu spożywczego oraz hipermarketu budowlanego. Operatorem hipermarketu spożywczego na powierzchni 7,9 tys. mkw. będzie Tesco, a budowalnego, który zajmie ponad 9 tys. mkw. - Praktiker. Twórcy centrum postawili sobie za cel stworzenie przyjaznego, a zarazem funkcjonalnego miejsca zakupów dopełnionego przestrzenią rekreacyjno-rozrywkową z multipleksem kinowym - Multikinem na 9 sal. Centrum na dwa lata przed planowanym otwarciem ma już podpisane lub finalizuje umowy na 35 proc. powierzchni najmu.

Centrum handlowo-rozrywkowe Makrum powstaje w sercu osiedla Leśnego, na terenie fabryki Makrum. Obecnie trwają prace rozbiórkowe na 9 hektarowej działce u zbiegu ulic Dwernickiego, Kamiennej i Sułkowskiego. Wyburzono już 13 budynków w najstarszej części pofabrycznej zabudowy. Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 55,6 tys. mkw. (GLA), z czego ponad 35 tys. mkw. zajmie dwupoziomowa galeria ze 160 sklepami, w tym salonami najlepszych krajowych i międzynarodowych marek we wszystkich kategoriach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA