PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rafał Jerzy sprzedaje projekt galerii Makrum. Centrum zbuduje Scala

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 kwi 2012 09:46

Rafał Jerzy sprzedaje projekt galerii Makrum. Centrum zbuduje Scala

Luksemburski fundusz Scala IRP Capital Partners rozwija skrzydła na rynku centrów handlowych w Polsce. Kontrolowana przez Rafała Jerzego Grupa Makrum poinformowała właśnie o podpisaniu z funduszem warunkowej umowy sprzedaży spółki zależnej Makrum Development, powołanej do realizacji galerii handlowej w Bydgoszczy. - Wartość transakcji to ok. 25 mln euro - poinformował nas Rafał Jerzy, prezes Makrum SA.

REKLAMA

Ostateczna umowa sprzedaży zostanie zawarta nie później niż 30 kwietnia tego roku.

„W dniu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży udziałów strona kupująca zobowiązana będzie do zapłaty 10 mln euro, zaś na pozostałą część wartości transakcji w wysokości 15 mln euro sprzedający udzieli kupującemu pożyczki z terminem spłaty do dnia 30.06.2014 r. - napisano w komunikacie".

„Ostateczna wartość transakcji określona zostanie w dniu zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży udziałów na podstawie kalkulacji uwzględniającej wartości netto aktywów Makrum Development Sp. z o.o. wg stanu na dzień zawarcia ostatecznej umowy sprzedaży działów oraz uwzględniającą wartość nieruchomości Makrum Development Sp. z o.o. wynoszącą 25 mln euro - dodano".

20 marca br. uprawomocniło się pozwolenie na budowę Centrum Handlowego Makrum, które powstanie w Bydgoszczy przy ulicach Kamiennej i Sułkowskiego. Wtedy zapewniano, że prace budowlane ruszą w ciągu trzech miesięcy. Planowana data otwarcia obiektu to I kwartał 2014 roku.

Centrum ma być wielofunkcyjnym obiekt handlowo-usługowym obejmującym hipermarket, sklep DIY oraz galerię handlową z multipleksem. Powierzchnia najmu wyniesie 56 tys. mkw.

Scala została utworzona w Luksemburgu jako zamknięty fundusz inwestycyjny. W Polsce zadebiutowała kupując w lipcu ubiegłego roku będącą na etapie planowania Galerię Narew w Łomży. Ukończenie tego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2012 roku.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA