PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rafał Sonik na Property Forum: Każdy biznes ma w sobie gen rozwoju. Trzeba go pielęgnować

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sty 2016 12:50

Rafał Sonik na Property Forum: Każdy biznes ma w sobie gen rozwoju. Trzeba go pielęgnować Rafał Sonik

Kraków jest wciąż we względnie niewielkim stopniu zagospodarowany centrami handlowymi. Te obiekty, które już powstały, miały jednak olbrzymi wpływ na rozwój całego miasta. - Każdy biznes ma w sobie gen rozwoju. Ten gen trzeba pielęgnować - mówił podczas Property Forum Kraków 2016 Rafał Sonik, prezes zarządu, Gemini Holdings.

REKLAMA

Ostatnia oddana do użytku galeria handlowa w Krakowia wciąż potrzebuje czasu dla wypełnienia się najemcami i klientami. - Chociaż po drodze miała mnóstwo perturbacji, to udało jej się znaleźć trwałe miejsce na mapie miasta. Przypomnijmy sobie, że powstała na miejscu ogromnego zakładu chemicznego. Co by było, gdyby nie została zrealizowana? - mówił Rafał Sonik.

Jak dodał prezes Gemini Holdings, podobna przeszłość dotyczy innych obiektów handlowych. - Krokus powstał na miejscu zbankrutowanej fabryki. Podobnie Galeria Kazimierz. Gdyby nie powstały, te tereny byłyby dla nas strasznym wyrzutem sumienia - powiedział Sonik.

- Gospodarka ma w sobie gen rozwoju. Każdy biznes ma w sobie gen rozwoju. Ten gen trzeba pielęgnować. Nawet, jeśli inwestor popełnia błąd i projekt potrzebuje czasu, żeby osiągnąć sukces, to i tak lepiej, niż gdyby pozostawił niezagospodarowany teren - skomentował Rafał Sonik.

- Nie ma obaw, że zamiast pierwotnego projektu Cracovii powstanie coś gorszego. Na pewno powstanie lepszy. A jeśli okaże się, że nie ma dla niego miejsca na rynku, to po 20 czy 30 latach ten rynek wymusi na nim zmiany. To jego cecha - konkludował.

  • Pana Sonik 2016-01-30 00:11:22
    Co wy piszecie!!!???
    Pan Sonik na konferencji mówił o Centrum Handlowym Zakopianka - powstałym na terenach zakładu Solvay.
    Szlag mnie trafia gdy widzę takie artykuły- niedouczona gimbaza pisze byle szybciej, byle więcej i byle bardziej sensacyjnie. Ogarnijcie się.... A cała konferencja - gdy zapraszacie tyle osób to proszę - szacunek dla przestrzeni. W małej jednej salce wszystkie panele-no way....

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA