PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress: inwestorzy, nie musicie się bać

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2015 10:55

Rank Progress: inwestorzy, nie musicie się bać Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress

Pomimo przedłużających się procesów sprzedaży nieruchomości handlowych, firma Rank Progress zamierza budować nowe inwestycje. W planach są trzy kolejne galerie handlowe. Zarząd uspokaja również inwestorów prezentując alternatywne metody pozyskania kapitału.

REKLAMA

Plany firmy zakładają obecnie kontynuację procesu budowlanego Galerii Aviator w Mielcu. Planowana data oddania inwestycji do użytku to II kwartał 2016 roku.

Rank Progress prowadzi dalsze prace związane z nowymi inwestycjami. Chodzi o projekty w Wejherowie, Terespolu, Duchnowie i Olsztynie. Firma poinformowała o rezygnacji z budowy w dotychczasowym kształcie w Kołobrzegu. Projekt przechodzi obecnie zmiany.

Według obecnych planów, galeria handlowa w Wejherowie ma zostać otwarta w II kwartale 2017 roku, w Terespolu - w III kwartale 2017 roku, w Olsztynie - w IV kwartale 2017 roku, w Duchnowie pod Warszawą - w I kwartale 2019 roku oraz w Kielcach - w I kwartale 2020 roku.

Jak informuje zarząd, budowa wszystkich inwestycji pochłonie około 1,1 mld złotych. Z kredytów Rank Progress pozyska 769 mln złotych. Pozostała kwota będzie pochodziła z wkładu własnego.

- Grupa zamierza sfinansować poprzez sprzedaż istniejących jak i przyszłych centrów handlowych - podano w komunikacie.

O planowanej sprzedaży Rank Progress informuje już od wielu miesięcy. Według obecnych komunikatów proces jest na zaawansowanym etapie. 

Firma nie wyklucza jednak opóźnień w planowanych transakcjach. Rank Progress przygotowuje działania alternatywne, które pozwolą na pozyskanie środków na obsługę długu. - Jednym z nich jest emisja obligacji zerokuponowych celem refinansowania zadłużenia i zmniejszenia kosztów finansowych - podano w komunikacie.

Rank Progress odpowiada także na pytania inwestorów związane z ostatnimi zmianami kursu akcji. - W ocenie zarządu tak silny spadek wyceny nie ma fundamentalnego uzasadnienia. Firma posiada majątek (nieruchomości inwestycyjne, rzeczowe aktywa trwałe, zapasy i gotówka) wart ponad 880 mln zł, a wartość kapitałów własnych GK sięga 340 mln zł - podano w komunikacie.

- Rozumiemy, że długi proces sprzedaży obiektów spółki może budzić zaniepokojenie niektórych inwestorów. Zarząd pragnie zapewnić, że czyni wszystkie możliwe kroki i starania, aby do transakcji tych doszło na satysfakcjonujących warunkach jak najszybciej. Przygotowywane są także wspomniane wyżej działania alternatywne - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA