PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress: inwestorzy, nie musicie się bać

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 lis 2015 10:55

Rank Progress: inwestorzy, nie musicie się bać Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress

Pomimo przedłużających się procesów sprzedaży nieruchomości handlowych, firma Rank Progress zamierza budować nowe inwestycje. W planach są trzy kolejne galerie handlowe. Zarząd uspokaja również inwestorów prezentując alternatywne metody pozyskania kapitału.

REKLAMA

Plany firmy zakładają obecnie kontynuację procesu budowlanego Galerii Aviator w Mielcu. Planowana data oddania inwestycji do użytku to II kwartał 2016 roku.

Rank Progress prowadzi dalsze prace związane z nowymi inwestycjami. Chodzi o projekty w Wejherowie, Terespolu, Duchnowie i Olsztynie. Firma poinformowała o rezygnacji z budowy w dotychczasowym kształcie w Kołobrzegu. Projekt przechodzi obecnie zmiany.

Według obecnych planów, galeria handlowa w Wejherowie ma zostać otwarta w II kwartale 2017 roku, w Terespolu - w III kwartale 2017 roku, w Olsztynie - w IV kwartale 2017 roku, w Duchnowie pod Warszawą - w I kwartale 2019 roku oraz w Kielcach - w I kwartale 2020 roku.

Jak informuje zarząd, budowa wszystkich inwestycji pochłonie około 1,1 mld złotych. Z kredytów Rank Progress pozyska 769 mln złotych. Pozostała kwota będzie pochodziła z wkładu własnego.

- Grupa zamierza sfinansować poprzez sprzedaż istniejących jak i przyszłych centrów handlowych - podano w komunikacie.

O planowanej sprzedaży Rank Progress informuje już od wielu miesięcy. Według obecnych komunikatów proces jest na zaawansowanym etapie. 

Firma nie wyklucza jednak opóźnień w planowanych transakcjach. Rank Progress przygotowuje działania alternatywne, które pozwolą na pozyskanie środków na obsługę długu. - Jednym z nich jest emisja obligacji zerokuponowych celem refinansowania zadłużenia i zmniejszenia kosztów finansowych - podano w komunikacie.

Rank Progress odpowiada także na pytania inwestorów związane z ostatnimi zmianami kursu akcji. - W ocenie zarządu tak silny spadek wyceny nie ma fundamentalnego uzasadnienia. Firma posiada majątek (nieruchomości inwestycyjne, rzeczowe aktywa trwałe, zapasy i gotówka) wart ponad 880 mln zł, a wartość kapitałów własnych GK sięga 340 mln zł - podano w komunikacie.

- Rozumiemy, że długi proces sprzedaży obiektów spółki może budzić zaniepokojenie niektórych inwestorów. Zarząd pragnie zapewnić, że czyni wszystkie możliwe kroki i starania, aby do transakcji tych doszło na satysfakcjonujących warunkach jak najszybciej. Przygotowywane są także wspomniane wyżej działania alternatywne - napisano.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA