PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress ma finansowanie dla inwestycji Pasaż Wiślany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 lut 2013 10:53

Rank Progress ma finansowanie dla inwestycji Pasaż Wiślany

Rank Progress otrzymał kredyt na budowę Pasażu Wiślanego w Grudziądzu. Łączna wartość pozyskanych środków, które pożyczy od Pekao Banku Hipotecznego, to około 16,1 mln zł, co zapewni do 70,3 proc. budżetu przeznaczonego na realizację obiektu.

REKLAMA

Pozostałe finansowanie (wkład własny) pokryte będzie z kasy Rank Progress. Zgodnie z umową, kredyt został podzielony na transze: podatkową i budowlaną. Pierwsza - w wysokości 3,1 mln zł - zostanie spłacona 30 listopada 2013 roku; pozostałe 13 mln zł będzie zamienione w tym samym czasie na kredyt inwestycyjny w euro. Termin jego spłaty ustalono na koniec listopada 2018 r. Oprocentowanie kredytu zależeć będzie od stopy procentowej odpowiednio: 3-miesięcznego WIBOR i 1-miesiecznego EURIBOR powiększonych o marżę banku.

- Bez problemu pozyskujemy finansowanie dla naszych projektów na atrakcyjnych warunkach. Jesteśmy wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych, które dostrzegają, że nasze inwestycje są przemyślane, skomercjalizowane i potencjalnie wysoko rentowne - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

- Warto jednocześnie podkreślić, że szczególnie dbamy o utrzymanie zadłużenia na optymalnym poziomie, dostosowanym do aktualnych potrzeb inwestycyjnych - dodaje Jan Mroczka.

Obecnie całkowita stopa zadłużenia Rank Progress wynosi około 50 proc. i należy do najniższych w branży.

Pasaż Wiślany będzie miał łącznie około 5,2 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2013 roku. Inwestycja ta będzie uzupełnieniem już istniejącego tam centrum, na terenie którego znajdują się markety Praktiker i Carrefour.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA