PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress ma ponad 10 nowych projektów. Trwają rozmowy ws. sprzedaży Galerii Piastów

  • Autor: PAP
  • 01 wrz 2011 15:30

Rank Progress ma ponad 10 nowych projektów. Trwają rozmowy ws. sprzedaży Galerii Piastów

Rank Progress prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży Galerii Piastów w Legnicy - poinformował Jan Mroczka, prezes spółki. Deweloper, oprócz 16 projektów, o których informował już wcześniej, ma ponad 10 nowych. Spółka rozmawia m.in. w sprawie partnerstwa publiczno-prywatnego i budowy galerii połączonej z dworcem kolejowym w Sopocie.

REKLAMA

- Prowadzimy rozmowy w sprawie ewentualnej sprzedaży Galerii Piastów. Początkowo nie zamierzaliśmy pozbywać się tego obiektu, ale jeśli otrzymamy zadowalającą ofertę, na pewno to rozważymy - powiedział Jan Mroczka.

Rank Progress prowadzi też rozmowy na temat sprzedaży kolejnych obiektów.

- Po umowach z Blackstone, zgłosiły się do nas inne fundusze, zarówno zagraniczne, jak i polskie. Stale otrzymujemy oferty na kolejne nasze obiekty - powiedział prezes.

Prezes poinformował również, że spółka pozyskała ponad 10 nowych projektów.

- Spośród 16 projektów przewidzianych do 2014 roku, którymi już wcześniej się chwaliliśmy, być może 1-2 zostaną nieco przesunięte w czasie, na 2015 rok. Oprócz tych projektów pozyskaliśmy ponad 10 kolejnych, w których nasze zaangażowanie znajduje się na różnym poziomie - powiedział.

Dodał, że szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

Z 16 inwestycji planowanych na lata 2011-2014 w budowie są trzy - w Kaliszu, Krośnie i Świdnicy. W przygotowaniu znajdują się obiekty w Skarżysku-Kamiennej, Chojnicach, Grudziądzu, Jarosławiu, Olsztynie, Opolu-Turawie, Kielcach i w Duchnowie pod Warszawą. Deweloper zaplanował również projekty w Bełchatowie, Jaworzynie, Nowym Targu, Tychach oraz Zawierciu.

Wśród nowych inicjatyw Rank Progress znalazły się plany współpracy z miastami. W Sopocie spółka prowadzi rozmowy ws. partnerstwa publiczno-prywatnego i budowy galerii połączonej z dworcem kolejowym.

Jan Mroczka poinformował także, że Rank Progress przewiduje wypłatę dywidendy za 2011 rok. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do października.
Spółka ocenia swoją bieżącą sytuację pozytywnie. Zdaniem prezesa, dotychczasowe wyniki tego roku pozwalają spółce pozytywnie patrzeć na wykonanie prognozy. Opublikowane wcześniej prognozy na lata 2011-2012 zostały podtrzymane.

Zakładają osiągnięcie w latach 2011 i 2012 przychodów na poziomie, odpowiednio: 152,79 mln zł i 125,33 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej ma wynieść w tym roku 192,29 mln zł, a w przyszłym 231,81 mln zł, natomiast zysk netto 132,79 mln zł w 2011 r. oraz 160,26 mln zł w 2012 r.
W I półroczu spółka osiągnęła 33,4 mln zł przychodów, 76,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 54,1 mln zł zysku netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA