PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress obniża prognozy wyników. Winne przedłużające się procedury administracyjne

  • Autor: ISB
  • 24 sie 2012 09:38

Firma deweloperska Rank Progress obniżyła skonsolidowaną prognozę zysku netto na koniec bieżącego roku do 32,7 mln zł z 160,26 mln zł pierwotnie. Szacuje, że osiągnie zysk netto w wysokości 108 mln zł w 2013 roku - podała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka podała, że zmniejszenie prognozowanych pierwotnie wartości wynika głównie z przesunięć w realizacji projektów inwestycyjnych. Ich głównym powodem były przedłużające się, niezależne od spółki, procedury administracyjne uniemożliwiające rozpoczęcie planowanych inwestycji zgodnie z harmonogramem.

- Zgodnie z nowymi prognozami, emitent szacuje osiągnięcie wyników za 2012 rok na następujących poziomach wartości: przychody netto ze sprzedaży (bez zmiany stanu produktów): 39.400 tys. zł w porównaniu do pierwotnie prognozowanej wartości wynoszącej 125.335 tys. zł, zysk netto: 32.700 tys. zł w porównaniu do 160.261 tys. zł, EBIT: 37.450 tys. zł w porównaniu do 231.815 tys. zł, EBITDA: 38.750 tys. zł w porównaniu do 233.179 tys. zł - czytamy w komunikacie.

- Na korektę prognozy miała również wpływ decyzja o przesunięciu w czasie planów inwestycyjnych w odniesieniu do wybranych projektów. Decyzja ta była podyktowana tym, że na rok 2013 planowane jest prowadzenie ogółem siedmiu inwestycji. Realizacja dodatkowych projektów mogłaby oznaczać przekroczenie budżetu inwestycyjnego zaplanowanego na przyszły rok. Zarząd uznał więc za najkorzystniejsze skupienie się w pierwszej kolejności na projektach potencjalnie najbardziej zyskownych. Korekta na poziomie przychodów wynika z nieotrzymania do momentu przekazania niniejszego raportu satysfakcjonujących ofert kupna gruntów, które Grupa Kapitałowa Rank Progress zamierzała sprzedać do końca bieżącego roku - czytamy dalej.

Ponadto w komunikacie podano, że grupa kapitałowa Rank Progress może osiągnąć w roku 2013 przychody netto ze sprzedaży (bez zmiany stanu produktów): 48.050 tys. zł, zysk netto: 108.000 tys. zł.

- Głównym założeniem osiągnięcia przedstawionych wyników będzie planowe rozpoczęcie w roku 2013 inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i Kielcach - zaznaczono w informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA