PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress odnotował najlepszy kwartał w roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2012 13:00

Rank Progress odnotował najlepszy kwartał w roku

W III kwartale br. spółka Rank Progress zanotował 36 mln złotych zysku netto. Jednocześnie deweloper wystartował z trzema nowymi inwestycjami: w Chojnicach, Pile i Grudziądzu.

REKLAMA

- Na zysk, jak zwykle, decydujący wpływ miały dwa czynniki: kurs euro i postępy w projektach inwestycyjnych. W zakończonym kwartale kurs był dla nas po raz kolejny niekorzystny i gdyby nie to, nasz wynik mógłby być znacznie wyższy. Rozpoczęliśmy jednak trzy z planowanych przez nas inwestycji, co pozwoliło przeszacować je do wartości godziwej i rozpoznać w zysku - tłumaczy Mariusz Kaczmarek, członek zarządu i dyrektor finansowy Rank Progress.

Dodatnie przepływy finansowe netto spółki na koniec września 2012 wyniosły 20,4 mln zł. - Posiadane wolne środki pieniężne pozwalają nam spokojnie planować realizację kolejnych inwestycji. Co więcej nasze zadłużenie jest na bardzo niskim poziomie. Dzięki temu bez problemu możemy uzyskać finansowanie dłużne na ich finansowanie - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

Stopa zadłużenia ogólnego spółki spadła w III kwartale 2012 w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej o 2 pkt. proc. i wyniosła tylko 47,7 proc. Poziom zobowiązań krótkoterminowych spadł o 66 proc. ze 111,8 mln do 38 mln zł.

W IV kwartale 2012 r. spółka planuje rozpoczęcie jeszcze jednej inwestycji - parku handlowego w Miejscu Piastowym koło Krosna. Według obecnych założeń w przyszłym roku ruszyć mają projekty w Duchnowie pod Warszawą, Kielcach, Olsztynie i Mielcu.

W całym 2012 roku Rank Progress, zgodnie z oficjalną prognozą, wypracuje 32,7 mln zł zysku netto i 39,4 mln zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA