PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress planuje w 2013 r. nakłady inwestycyjne na poziomie 380 mln zł

  • Autor: PAP
  • 24 sie 2012 13:15

Rank Progress planuje w 2013 r. nakłady inwestycyjne na poziomie 380 mln zł

Rank Progress planuje przeznaczyć w przyszłym roku na inwestycje 380 mln zł, z czego około jedna trzecia pokryta będzie ze środków własnych. - Zakładamy, że część tych pieniędzy pochodzić będzie ze sprzedaży należących do nas nieruchomości. Mamy jednak w kwestii finansowania dość duże pole manewru - powiedział prezes spółki, Jan Mroczka.

REKLAMA

Deweloper informował we wcześniejszym komunikacie, że na rok 2013 planowane jest prowadzenie ogółem siedmiu inwestycji

Rank Progress poinformował w czwartek, że prognozuje na 2013 rok skonsolidowany zysk netto na poziomie 108 mln zł i przychody netto ze sprzedaży, bez zmiany stanu produktów, w wysokości 48,1 mln zł. Jak podała spółka, głównym warunkiem osiągnięcia przedstawionych szacunków na 2013 rok będzie planowe rozpoczęcie w przyszłym roku inwestycji w Duchnowie pod Warszawą, w Olsztynie i w Kielcach.

Jednocześnie firma obniżyła tegoroczną prognozę zysku netto do 32,7 mln zł ze 160,3 mln zł i przychodów netto ze sprzedaży do 39,4 mln zł ze 125,3 mln zł. Prognoza tegorocznego EBIT-u została obniżona do 37,5 mln zł z 231,8 mln zł, a wyniku EBITDA do 38,8 mln zł z 233,2 mln zł.

W komunikacie podano, że zmniejszenie prognozowanych pierwotnie wartości wynika głównie z przesunięć w realizacji projektów inwestycyjnych. Ich głównym powodem były przedłużające się procedury administracyjne uniemożliwiające rozpoczęcie planowanych inwestycji zgodnie z harmonogramem.

Korekta na poziomie przychodów wynikała z kolei z braku na chwilę obecną satysfakcjonujących ofert kupna gruntów, które grupa zamierzała sprzedać do końca bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA