PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress pracuje nad kolejnymi projektami

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2011 11:51

Rank Progress pracuje nad kolejnymi projektami

W czwartym kwartale 2011 roku spółka Rank Progress SA planuje sprzedać Galerię Tęcza w Kaliszu, którą uruchomiła w październiku br., zakończyć budowę hipermarketu Dom i Ogród w Miejscu Piastowym koło Krosna dla sieci OBI i dokonać sprzedaży nieruchomości gruntowych firmie IKEA - poinformowała firma. Rozpoczęły się też prace nad kolejnymi projektami.

REKLAMA

Realizujemy nasze zamierzenia zgodnie z planem i jesteśmy spokojni o tegoroczny wynik. W branży nieruchomości komercyjnych panuje ożywienie, a rynki lokalne są wciąż nienasycone wysokiej jakości obiektami handlowymi. To sprawia, że nasze inwestycje, zarówno te już realizowane, jak i planowane, mają stabilne i bezpieczne fundamenty - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Transakcja sprzedaży Galerii Tęcza w Kaliszu spółce powiązanej z funduszem Blackstone Real Estate ma zostać zawarta do 30 grudnia br. Kwotę transakcji ustalono na ok. 39,8 mln euro netto, przy czym może ona ulec zmianie po zakończeniu procesu due diligence.

Niedawno firma sprzedała galerię handlową w Zamościu, za którą otrzymała ok. 180 mln zł w gotówce. - Wyróżniamy się więc na tle branży bardzo dobrym wskaźnikiem płynności, co w dobie zawirowań na rynkach finansowych i ogólnej niepewności co do przyszłości gospodarek poszczególnych krajów UE ma istotne znaczenie. Finansując projekty z własnych zasobów, jesteśmy w mniejszym stopniu uzależnieni od dekoniunktury na rynkach finansowych, a nasze inwestycje zyskują dobre perspektywy - wyjaśnia Jan Mroczka.

Rank Progress finalizuje ponadto budowę Galerii Świdnickiej w Świdnicy, której otwarcie zaplanowano na marzec 2012 roku. Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 80 proc.

Rozpoczęły się też prace nad następnymi zaplanowanymi przez Rank Progress projektami. W pierwszej kolejności spółka skoncentruje się na realizacji inwestycji, cieszących się największym zainteresowaniem potencjalnych najemców, zlokalizowanych, m.in. w Chojnicach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą, Skarżysku-Kamiennej, Grudziądzu, Jarosławiu, Opolu-Turawie i Kielcach.

- Nie zmieniamy naszych planów. Cały czas analizujemy również nowe projekty oprócz zapowiedzianych, wobec czego pozostaje kwestią otwartą, które z projektów zostaną zrealizowane. Przy wyborze będziemy się kierować najwyższą stopą zwrotu z inwestycji i dywersyfikacją ryzyka. Stopy kapitalizacji sprzedanych obiektów w tym roku były dla nas w pełni satysfakcjonujące i wygenerowały gotówkę na nowe inwestycje. Pozwolą nam one w przyszłości skorzystać z dobrej koniunktury na rynku, kiedy stopy kapitalizacji będą się kurczyć. Niewątpliwie bezpieczeństwo planowanych przez nas inwestycji zapewniają także nasi partnerzy - najemcy centrów handlowych. Mają oni stabilną pozycję i na dzisiaj potwierdzają kolejne nasze projekty - deklaruje Jan Mroczka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA