PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress rozpoczyna budowę sieci ponad 80 małych centrów handlowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 sty 2013 11:25

Rank Progress rozpoczyna budowę sieci ponad 80 małych centrów handlowych

Rank Progress podpisał przedwstępną umowę zakupu gruntu w Oleśnicy, gdzie powstanie pierwsze z 81 planowanych przez spółkę minicentrów handlowych. Budowa obiektu ruszy wiosną tego roku.

REKLAMA

- Grunt ten przejmujemy od inwestora, który uzyskał wszelkie niezbędne decyzje administracyjne konieczne do rozpoczęcia budowy. Z realizacją projektu ruszymy zapewne pod koniec pierwszego półrocza 2013 roku - mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress. - Wejście do mniejszych miast z centrami o powierzchni handlowej około 6 tys. mkw. to dla nas jeden z priorytetów na najbliższe lata. Wierzymy, obserwując duże zainteresowanie za strony najemców, że będzie on dużym sukcesem. Segment ten ma w naszej ocenie bardzo duży potencjał - podkreśla Jan Mroczka.

Dodaje jednocześnie, że obecnie prowadzone są rozmowy z kilkunastoma podmiotami na temat przejęcia inwestycji w początkowej fazie lub zakupu gruntów pod takie małoformatowe obiekty.

Zgodnie z obecnym planem, legnicki deweloper komercyjny będzie budował od 4 do 10 minicentrów rocznie. - Założenia te są ostrożne i realistyczne. Jesteśmy w stanie prowadzić jednocześnie kilka dużych i nawet kilkanaście małych projektów w roku. Cykl budowy w przypadku małych obiektów jest relatywnie krótki - trwa około 6 miesięcy - i nie wymaga dużych nakładów finansowych - zapewnia Jan Mroczka.

Według deklaracji zarządu Rank Progress, minicentrum w Oleśnicy zostanie oddane do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA