PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress rusza z kolejnymi inwestycjami handlowymi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 kwi 2014 12:35

Rank Progress rusza z kolejnymi inwestycjami handlowymi

Rank Progress zamierza konsekwentnie realizować strategię rozwoju w małych i średnich miastach. Ambitne plany zakładają otwarcie łącznie kilkudziesięciu projektów. Obecnie, na różnym etapie zaawansowania, jest dziewięć projektów - poinformował portal Propertynews.pl Jan Mroczka, prezes firmy.

REKLAMA

Obecnie plany spółki Rank Progress wiążą się przede wszystkim z sektorem inwestycji handlowych.

- Zarząd będzie koncentrował się na działalności podstawowej, która do tej pory przyniosła Rank Progress wiele sukcesów, czyli projektach inwestycyjnych w małych i średnich miejscowościach - powiedział Jan Mroczka.

W tym momencie w skład portfela Rank Progress wchodzą głównie duże inwestycje, jak Galeria Piastów w Legnicy, Galeria Świdnicka w Świdnicy, Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze a także Brama Pomorza w Chojnicach. Kolejne inwestycje będą związane z realizacją mniejszych projektów handlowych.

- Do tej pory spółka zbudowała w tym formacie obiekty w Oleśnicy i Grudziądzu. W tym roku najprawdopodobniej zostanie rozpoczęty, a być może i zakończony projekt w Krośnie. Plan jest na bieżąco modyfikowany, zgodnie z potrzebami rynku oraz możliwościami i priorytetami inwestycyjnymi Rank Progress - tłumaczył prezes firmy.

Obiekt w Oleśnicy, jak informowaliśmy na łamach portalu, zostanie otwarty w maju. Jeszcze w tym roku zakończona zostanie budowa inwestycji w Pile (prawdopodobnie we wrześniu). Spodziewana data otwarcia projektu to październik.

Jeśli chodzi o inwestycję w Krośnie, w tym momencie Rank Progress posiada już ważne pozwolenie na budowę. Trwają procedury związane z wyborem generalnego wykonawcy.

Firma planuje kolejne inwestycje m.in. w Kołobrzegu i Kielcach. W obydwu przypadkach zabezpieczono już grunt pod budowę oraz trwają prace związane z komercjalizacją. Na etapie projektowania pozostaje także projekt pod Warszawą. Tu termin rozpoczęcia budowy zależy głównie od decyzji w sprawie układu drogowego wokół obiektu.

Pierwsze pozwolenia Rank Progress otrzymał już w przypadku inwestycji w Mielcu, Wejherowie i Olsztynie.

- Spółka prowadzi obecnie procedury administracyjne związane z przygotowaniami do realizacji obiektu w Mielcu. Rank Progress uzyskał już zezwolenie na przebudowę zewnętrznego układu drogowego w pobliżu planowanego obiektu oraz urządzeń infrastruktury technicznej i linii energetycznych, które kolidują z planowaną inwestycją. Równocześnie trwa także komercjalizacja galerii - powiedział Jan Mroczka.

Inwestycja w Wejherowie jest na etapie prac projektowych. Przygotowanie projektu budowlanego powierzono pracowni Arkon Studio z Gdańska. Powstał już projekt koncepcyjny, a sama spółka prowadzi uzgodnienia formalno-prawne dotyczące inwestycji.

W przypadku inwestycji w Olsztynie Rank Progress uzyskał już decyzję środowiskową, a obecnie przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę obiektu, co jest uzależnione od procesów administracyjnych prowadzonych przez miasto. Po otrzymaniu pozwolenia rozpocznie się procedura wyboru generalnego wykonawcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA