PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress ruszy z budową czterech galerii. Trwają rozmowy o sprzedaży kolejnych projektów

  • Autor: Propertynews.pl (RP)
  • 10 lut 2012 09:06

Rank Progress ruszy z budową czterech galerii. Trwają rozmowy o sprzedaży kolejnych projektów

Rank Progress SA chce rozpocząć budowę czterech galerii handlowych w 2012 roku. Spółka negocjuje też sprzedaż kolejnych centrów. Obecnie trwają rozmowy na temat otwieranej 9 marca Galerii Świdnickiej. - Fundusze interesują się również projektami, które dopiero realizujemy. Ich duża aktywność to pozytywny sygnał, który daje nam rozpęd do kolejnych inwestycji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jan Mroczka.

REKLAMA

Rank Progress zamierza wystartować w tym roku z budową centrów handlowych w Chojnicach, Grudziądzu oraz z drugim etapem inwestycji w Miejscu Piastowym koło Krosna.

- O budowie galerii handlowej rozmawiamy także z władzami Piły. Mamy bardzo dobre relacje w tym mieście i spodziewam się, że wszystkie formalności wkrótce załatwimy, tak żeby wystartować z budową jeszcze w tym roku - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu spółki Rank Progress.

Zdaniem prezesa Mroczki budowa wymienionych projektów ma rozpocząć się w tym roku, ale firma jest przygotowana również na ewentualne opóźnienia. - Jeśli tak się stanie, ruszymy z jednym z pozostałych projektów z naszego portfela - informuje prezes Rank Progress.

Wśród miast, w których chce inwestować deweloper, jest m.in. Opole. Tu firma niedawno odsprzedała działkę szwedzkiej Ikei, dla której będzie realizować budowę wielkopowierzchniowego sklepu. - W sąsiedztwie Turawa Park mamy jeszcze kilka hektarów ziemi, na której chcemy postawić centrum handlowe. Uzupełni ono funkcje już istniejących i planowanych obiektów - informuje Jan Mroczka.

Zaawansowane prace projektowe są również w przypadku inwestycji w Skarżysku-Kamiennej.

Prezes Rank Progress uchyla też rąbka tajemnicy odnośnie projektu w Olsztynie. - Zbudujemy centrum o zasięgu regionalnym z dużymi najemcami, którzy nie pojawią się u konkurencji. Do dyspozycji mamy ok. 20 hektarów ziemi - zdradza Mroczka. Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, który umożliwia realizację tak dużej inwestycji handlowej.

Ponadto na celowniku legnickiego dewelopera są takie miasta, jak Siedlce, Gliwice, Tychy, Kielce, Duchnów i Jarosław.

Ambitne plany deweloperskie Rank Progress mają pokrycie. Spółka dysponuje wolnymi środkami na inwestycje w wysokości kilkuset milionów złotych, które pochodzą głównie ze sprzedaży galerii handlowych.

W ostatnich trzech kwartałach spółka sprzedała nieruchomości o wartości ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła jej dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to około 190 mln zł, a zysk ujęty przez grupę kapitałową to 90 mln zł.

- Zagraniczne fundusze inwestycyjne są bardzo aktywne na polskim rynku. Prowadzimy wiele rozmów i obserwuję duże zainteresowanie naszymi projektami. Niewykluczone, że wkrótce dokonamy kolejnej transakcji - przekonuje Jan Mroczka. Dodaje, że wielu deweloperów obecnie wstrzymuje swoje działania, ale Rank Progress nie widzi takiej konieczności. - Paradoksalnie kryzys może być dla nas szansą na jeszcze szybszy rozwój - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA