PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress ruszy z budową czterech galerii. Trwają rozmowy o sprzedaży kolejnych projektów

  • Autor: Propertynews.pl (RP)
  • 10 lut 2012 09:06

Rank Progress ruszy z budową czterech galerii. Trwają rozmowy o sprzedaży kolejnych projektów

Rank Progress SA chce rozpocząć budowę czterech galerii handlowych w 2012 roku. Spółka negocjuje też sprzedaż kolejnych centrów. Obecnie trwają rozmowy na temat otwieranej 9 marca Galerii Świdnickiej. - Fundusze interesują się również projektami, które dopiero realizujemy. Ich duża aktywność to pozytywny sygnał, który daje nam rozpęd do kolejnych inwestycji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Jan Mroczka.

REKLAMA

Rank Progress zamierza wystartować w tym roku z budową centrów handlowych w Chojnicach, Grudziądzu oraz z drugim etapem inwestycji w Miejscu Piastowym koło Krosna.

- O budowie galerii handlowej rozmawiamy także z władzami Piły. Mamy bardzo dobre relacje w tym mieście i spodziewam się, że wszystkie formalności wkrótce załatwimy, tak żeby wystartować z budową jeszcze w tym roku - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu spółki Rank Progress.

Zdaniem prezesa Mroczki budowa wymienionych projektów ma rozpocząć się w tym roku, ale firma jest przygotowana również na ewentualne opóźnienia. - Jeśli tak się stanie, ruszymy z jednym z pozostałych projektów z naszego portfela - informuje prezes Rank Progress.

Wśród miast, w których chce inwestować deweloper, jest m.in. Opole. Tu firma niedawno odsprzedała działkę szwedzkiej Ikei, dla której będzie realizować budowę wielkopowierzchniowego sklepu. - W sąsiedztwie Turawa Park mamy jeszcze kilka hektarów ziemi, na której chcemy postawić centrum handlowe. Uzupełni ono funkcje już istniejących i planowanych obiektów - informuje Jan Mroczka.

Zaawansowane prace projektowe są również w przypadku inwestycji w Skarżysku-Kamiennej.

Prezes Rank Progress uchyla też rąbka tajemnicy odnośnie projektu w Olsztynie. - Zbudujemy centrum o zasięgu regionalnym z dużymi najemcami, którzy nie pojawią się u konkurencji. Do dyspozycji mamy ok. 20 hektarów ziemi - zdradza Mroczka. Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania, który umożliwia realizację tak dużej inwestycji handlowej.

Ponadto na celowniku legnickiego dewelopera są takie miasta, jak Siedlce, Gliwice, Tychy, Kielce, Duchnów i Jarosław.

Ambitne plany deweloperskie Rank Progress mają pokrycie. Spółka dysponuje wolnymi środkami na inwestycje w wysokości kilkuset milionów złotych, które pochodzą głównie ze sprzedaży galerii handlowych.

W ostatnich trzech kwartałach spółka sprzedała nieruchomości o wartości ponad 580 mln zł. Największy przychód zapewniła jej dotychczas sprzedaż Galerii Twierdza w Zamościu. Wartość tej umowy to około 190 mln zł, a zysk ujęty przez grupę kapitałową to 90 mln zł.

- Zagraniczne fundusze inwestycyjne są bardzo aktywne na polskim rynku. Prowadzimy wiele rozmów i obserwuję duże zainteresowanie naszymi projektami. Niewykluczone, że wkrótce dokonamy kolejnej transakcji - przekonuje Jan Mroczka. Dodaje, że wielu deweloperów obecnie wstrzymuje swoje działania, ale Rank Progress nie widzi takiej konieczności. - Paradoksalnie kryzys może być dla nas szansą na jeszcze szybszy rozwój - podsumowuje.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA