PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress uratowany? Są środki na wykup obligacji, ale przez lata nie będzie dywidendy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 cze 2016 11:10

Rank Progress uratowany? Są środki na wykup obligacji, ale przez lata nie będzie dywidendy Jan Mroczka, prezes Rank Progress

Spółka Rank Progress podpisała z Bankiem Ochrony Środowiska umowę kredytu nieodnawialnego, w wysokości 106,36 mln złotych. Umożliwi to wykup obligacji serii D, ale jednocześnie firma nie wypłaci dywidendy przez cały okres objęty umową.

REKLAMA

Kredyt został udzielony w celu sfinansowania wykupu obligacji serii D (nominalnie 98,9 mln PLN, z odsetkami 102,5 mln PLN) i prowizji przygotowawczej oraz rezerwy obsługi długu. Dniem ostatecznym spłaty kredytu jest dzień 7 czerwca 2019 r.

Rank Progress spłaci finansowanie w trzech ratach po 35,5 mln złotych w dniach: 10 czerwca 2017 roku, 10 czerwca 2018 roku i do 7 czerwca 2019 roku.

- Spłata obligacji w wyniku dywersyfikacji źródeł finansowania działalności pozwoli spółce na intensywniejsze planowanie nowych inwestycji i obniżenie kosztów finansowych - podał Rank Progress.

- Podpisana umowa na spłatę obligacji to wypełnienie składanych przez nas od kilku miesięcy deklaracji związanych ze zdobyciem nowego źródła finansowania działalności spółki. Z drugiej zaś strony sfinalizowanie transakcji z tak renomowanym bankiem to dowód na to, że instytucje finansowe dostrzegają potencjał naszych aktywów. Jestem także przekonany, że spłata obligacji pozwoli nam teraz łatwiej planować nowe inwestycje i rozwój Rank Progressu. Warto też podkreślić, że zamiana obligacji na nowy kredyt obniży nasze koszty finansowe – komentuje Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress.

Jednym z warunków finansowania jest brak rekomendacji dla wypłaty dywidendy przez cały okres trwania umowy. - W przypadku niedotrzymania ww. warunku Bank mógłby wypowiedzieć umowę lub podwyższyć marżę - podał Rank Progress. Podobny mechanizm został zastosowany przy obligacjach serii D upływających w tym roku.

Przypomnijmy, firma PLF wezwała Rank Progress do złożenia serii dokumentów, które mają pozwolić na ocenę jej wyników finansowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA