PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress wreszcie na plusie

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 maj 2016 19:05

Rank Progress wreszcie na plusie Jan Mroczka

Grupa Kapitałowa Rank Progress wygenerowała w I kwartale 2016 r. zysk netto w wysokości 6,8 mln zł. Rok wcześniej deweloper był pod kreską 17,2 mln złotych. Na tak wyraźną poprawę wyników wpływ miała głównie transakcja sprzedaży projektu Aviator w Mielcu.

REKLAMA

Zysk operacyjny Rank Progress wyniósł 20 mln złotych w porównaniu do straty 29,6 mln złotych zanotowanej w porównywalnym okresie roku ubiegłego.

W grudniu 2015 roku Progress V, spółka zależna Rank Progress, podpisała z Pergranso umowę sprzedaży nieruchomości w Mielcu, związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie Aviator wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za 67,34 mln zł netto. Wpływ transakcji na wyniki w omawianym okresie wyniósł 16,335 mln złotych.

Warto też zauważyć, że spółka w kolejnych okresach sprawozdawczych rozpozna także wpływ sprzedaży nieruchomości w Mielcu z dnia 11 grudnia 2015 r. Rank Progress zawarł wtedy umowę sprzedaży gruntu inwestycyjnego w Mielcu na rzecz Leroy Merlin Inwestycje. Wartość umowy to 15,5 mln zł netto za grunt o powierzchni 2,87 ha, a płatności były realizowane etapami. Kwota 5 mln złotych została uiszczona w ubiegłym roku. W marcu tego roku, zgodnie ze spełnieniem się warunków opisanych w umowie, spółka otrzymała kwotę 8,5 mln złotych. Kwota ta w skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2016r. znajduje się w pozycji „pozostałe zobowiązania krótkoterminowe” sprawozdania z sytuacji finansowej jako otrzymane przychody przyszłych okresów i wpłynie na wyniki kolejnych okresów sprawozdawczych. Do zapłaty pozostaje kwota 2 mln złotych.

W pierwszych pięciu miesiącach 2016 roku spółka zmniejszyła saldo zadłużenia o 47,3 mln zł w wyniku wykupu części obligacji serii D oraz spłaty pożyczki do Plus Banku. Grupa zecydowanie poprawiła też cashflow operacyjny, wypracowując ponad 12,5 mln zł dodatniego CFO.

- Aktualnie koncentrujemy się na intensywnych negocjacjach w sprawie refinansowania zadłużenia z tytułu obligacji serii D, których termin zapadalności przypada na 14 czerwca 2016 roku. Jestem przekonany, biorąc pod uwagę m.in. wartość posiadanych w grupie kapitałowej aktywów, że prowadzone obecnie rozmowy z instytucjami rynku finansowego przyniosą pozytywne rezultaty - mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA