PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress wypłaci 50 mln zł zaliczki na poczet dywidendy

  • Autor: PR
  • 28 gru 2011 14:24

Zarząd Spółki Rank Progress SA podjął decyzję o wypłacie akcjonariuszom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy 2011 w kwocie 1,35 złotych za jedną akcję. Warunkowa Uchwała Zarządu została podjęta 28 grudnia br.

REKLAMA

Warunkiem skuteczności przedmiotowej uchwały jest jej zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą Spółki oraz zbadanie przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego Spółki za okres od 1 stycznia 2011 do dnia 31 marca 2011, które nastąpi do końca stycznia 2012.

Zarząd Spółki oświadczył, że zatwierdzone sprawozdanie finansowe za 2010 rok wykazało zysk, a łączna kwota 50.145.817,50 złotych - przeznaczona na wypłatę zaliczki - nie przekracza połowy zysku osiągniętego przez Spółkę od końca roku obrotowego 2010 tj od 1 stycznia 2011 do 31 marca 2011 (co wykazane zostało w sprawozdaniu finansowym Spółki za Q1/2011 sporządzonym w dniu 10 maja 2011), powiększonego o kapitały rezerwowe utworzone z zysku oraz pomniejszonego o niepokryte straty i akcje własne.

- Nasze zamierzenia przebiegły zgodnie z planem, dając w pełni satysfakcjonujące wyniki i generując gotówkę na nowe inwestycje. Po przeanalizowaniu sytuacji finansowej firmy, w tym naszych zapasów gotówkowych, będziemy mogli pozwolić sobie na znaczącą wypłatę dywidendy bez najmniejszego zagrożenia płynności realizowanych i planowanych inwestycji - mówi Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA.

Uprawnionymi do zaliczki będą akcjonariusze Spółki posiadający jej akcje na dzień 24 marca 2012, a rozpoczęcie wypłaty zaliczki nastąpi w dniu 31 marca 2012.

Obecnie spółka finalizuje budowę Galerii Świdnickiej w Świdnicy, której otwarcie zaplanowano na początku marca 2012. Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 80 proc. Z końcem października Rank Progress SA zakończył budowę hipermarketu Dom i Ogród w Miejscu Piastowym koło Krosna dla sieci OBI i dokonał sprzedaży nieruchomości gruntowych firmie IKEA. Rozpoczęły się też już prace nad następnymi zaplanowanymi przez firmę projektami - m.in. w Chojnicach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą, Skarżysku-Kamiennej, Grudziądzu, Jarosławiu, Opolu-Turawie i Kielcach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA