PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress zapowiada akwizycje

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2012 09:37

Rank Progress zapowiada akwizycje

Rank Progress, może w najbliższym czasie przejąć jedną nieruchomość komercyjną, a do końca roku zakupić jeszcze jeden obiekt. Na przyszły rok zapowiada kolejne akwizycje - powiedział w rozmowie z PAP prezes spółki Jan Mroczka. Niewykluczone, że już w II kwartale deweloper uruchomi budowę jednego ze swoich projektów, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki spółki w tym okresie.

REKLAMA

"Poważnie myślimy o akwizycji jednej już rozpoczętej inwestycji. Prawdopodobieństwo, że uda się ją przejąć w II kwartale jest duże. Zakup kolejnej nieruchomości, która ma już pozwolenie na budowę, jest możliwy pod koniec tego roku" - powiedział w rozmowie z PAP Mroczka.

„Ponadto prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami o przejęciu kolejnych obiektów. Do transakcji powinno dojść w przyszłym roku" - dodał.

Prezes poinformował, że łącznie z przejętymi obiektami, spółka może zrealizować cel uruchomienia 5-6 projektów w tym roku.

„Z obiektów, o których mówiliśmy na początku roku, jest szansa na rozpoczęcie budów w Pile, Krośnie, Grudziądzu i Chojnicach" - podał Mroczka.

Dodał, że w przypadku planowanej inwestycji w Duchnowie, spółka czeka na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania. Ma być on gotowy do końca roku. Z kolei w sprawie projektu w Lublinie nadal toczą się negocjacje z obecnym właścicielem.

Mroczka poinformował, że istnieje prawdopodobieństwo, iż spółka uruchomi jedną ze wspomnianych inwestycji jeszcze w II kwartale.

„Wówczas od razu zostanie on rozpoznany w zysku netto. Niewykluczone, że do końca półrocza zdążymy również przejąć jeden obiekt, który także wpłynie pozytywnie na wynik. Prawdopodobieństwo jest duże" - podał prezes.

„W najgorszym wypadku, jeśli w czerwcu nie uda nam się rozpocząć ani przejąć żadnej inwestycji, to poziom zysku netto powinien być na lekkim plusie, przy założeniu, że kurs euro na koniec kwartału będzie zbliżony do obecnego. Jednak wysoki wzrost wyniku zanotujemy wtedy zapewne w III-IV kwartale, kiedy skumuluje się rozpoczęcie kilku projektów" - dodał.

Po I kwartale deweloper zanotował 25,2 mln zł straty netto wobec zysku netto na poziomie 34,6 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Strata operacyjna wyniosła 44,7 mln zł w stosunku do 43,8 mln zł zysku EBIT przed rokiem. Przychody spadły rdr do 6,6 mln zł z 14,5 mln zł.

Spółka informowała, że wysoka strata w I kwartale wynikała z umocnienia się złotego wobec euro, co przełożyło się na wycenę posiadanych przez dewelopera nieruchomości oraz niższe wpływy z najmu powierzchni handlowych. Spółka nie rozpoczęła także w tym okresie budów nowych obiektów. Dodatkowo, przesunięcie sprzedaży kaliskiej Galerii Tęcza z grudnia 2011 r. na luty 2012 r. wymusiło uwzględnienie kosztów transakcji w I kwartale.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA