PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rank Progress zmniejsza straty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 wrz 2013 09:37

W pierwszym półroczu 2013 roku Grupa Kapitałowa Rank Progress wypracowała 22,4 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 20,1 mln zł w tym samym okresie przed rokiem. Jednocześnie firma zanotowała 10,1 mln złotych straty, przy 31,9 mln złotych straty w ubiegłym roku.

REKLAMA

Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 12,4 mln zł przy 39,8 mln zł straty w I pół. 2012 roku.

- Największy wpływ na osiągnięty wynik miały przeszacowania nieruchomości do wartości godziwej. Zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości spółka poddaje cyklicznej wycenie niezależnych rzeczoznawców zarówno istniejące obiekty, jak i te, które są w fazie realizacji. Aktualizacje te są na bieżąco rozpoznawane w zysku netto. W minionym półroczu bilans przeszacowań jest pozytywny, w związku z prowadzeniem procesów budowlanych na inwestycjach w Grudziądzu, Oleśnicy i Chojnicach. Wyniósł on 15,7 mln zł - podano w oświadczeniu.

Gorsze wyniki spółkausprawiedliwia znaczną obniżkę wyceny Galerii Piastów (o 5 mln złotych) z powodu przeranżowania najwyższego piętraz funkcji handlowej na rozrywkową.

- Zdaniem Zarządu tak duża skala obniżki wyceny legnickiej galerii jest jednak nieuzasadniona. Zgodnie z nową strategią, obiekt ma on być centrum rozrywkowohandlowym dla całego regionu. Zarząd zakłada, że reorganizacja ta zwiększy jego atrakcyjność i zwiększy obroty przez niego generowane, co docelowo powinno przełożyć się na wyższą wartość galerii - podał zarząd w oświadczeniu.

- Istotny wpływ na wynik netto miały także przeciągające się procedury administracyjne związane z inwestycjami w Krośnie, Mielcu i Pile. W przypadku dwóch pierwszych lokalizacji niewypełnienie harmonogramu było skutkiem zaangażowania się podmiotów trzecich, jeśli zaś chodzi o obiekt w Pile, spółka postanowiła zgłosić go do programu JESSICA, co wiązało się z pozyskaniem nowego pozwolenia na budowę. Decyzja ta podyktowana była względami ekonomicznymi, ponieważ potencjalna dotacja z unijnego programu może znacznie obniżyć koszt realizacji galerii - napisano.

Jak informowaliśmy już na łamach portalu,  Rank Progress podjął decyzję o odwołaniu prognoz wyników finansowych na rok 2013. Firma rozważa także przesunięcie planowanego na ten rok otwarcia obiektów w Kielcach, Olsztynie i Duchnowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA